Preparaty na mrówki

Aktywne filtry

Jak pozbyć się mrówek z domu, kuchni, chodnika, ogrodu

Poznaj przeciwnika. Mrówki Formicidae – małe, czarne, z rzędu błonkówek. Charakteryzuje je duża głowa oraz przewężenie pomiędzy tułowiem, a odwłokiem. Na głowie osadzone są słabo widzące oczy, kolankowato załamane czułki, służące jako organ węchu oraz aparat gębowy typu gryzącego wyposażony w silne żuwaczki. Dolne szczęki nie są dostosowane do pobierania twardego pokarmu, a jedynie do zlizywania cieczy. Poruszanie się umożliwiają im długie i cienkie odnóża.

Mrówki żywią się pokarmem zarówno roślinnym jak i zwierzęcym, w tym owadami żywymi i padłymi. Są drapieżnikami, polują samotnie lub w grupach, a zebraną żywnością zawsze dzielą się z innymi mrówkami. W przedniej części jelita gromadzą połkniętą płynną masę i tak pobrany pokarm transportują do gniazda, gdzie zwracają i karmią nim królową i larwy. Gniazda mrówek ogrodowych znaleźć można najczęściej pod ziemią, którą przez to przesuszają i odkrywają korzenie roślin, pod cegłami, w roślinach, które niszczą i jedzą, łodygach czy pod korą drzew. Jak więc skutecznie się ich pozbyć? Walka z nimi nie jest prosta, i często wymaga cierpliwości.

Skuteczne preparaty marki VACO na mrówki

W naszym sklepie uwzględniliśmy skuteczne preparaty na mrówki, które pomogą wyeliminować je z danego obszaru. Są to m.in. płytki, proszki, płyny oraz pułapki. Co ważne, proszki zwalczają wszystkie gatunki mrówek, co sprawia, że są one niezwykle uniwersalne w zastosowaniu. Jaka jest zasada ich działania? Proszki symulują pokarm, dzięki czemu działają znacznie efektywniej niż środki paraliżujące. Mrówki przenoszą trutki do swoich mrowisk. Proszek może być użytkowany w otoczeniu przydomowym, czyli na tarasach, balkonach, podjazdach, a także ścieżkach i chodnikach.

Innym rozwiązaniem jest płytka fumigacyjna. Taką płytkę należy wyjąć z opakowania i umieścić ją w miejscu o dostatecznej cyrkulacji powietrza. Skuteczność działania płytki jest uzależniona od rodzaju zwalczanych owadów (mrówki, owady latające, pozostałe owady biegające) oraz kubatury pomieszczenia. Kolejne preparaty dostępne w naszym sklepie to także płyny i spraye, zamknięte w wygodnym opakowaniu i działające już od pierwszego użycia. Przed każdym użyciem ww. preparatów należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Wybór preparatów na mrówki jest na tyle duży, że bez problemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb.