cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

Preparaty na Mrówki

Mrówki Formicidae – małe, czarne, z rzędu błonkówek. Charakteryzuje je duża głowa oraz przewężenie pomiędzy tułowiem, a odwłokiem. Na głowie osadzone są słabo widzące oczy, kolankowato załamane czułki, służące jako organ węchu oraz aparat gębowy typu gryzącego wyposażony w silne żuwaczki. Dolne szczęki nie są dostosowane do pobierania twardego pokarmu, a jedynie do zlizywania cieczy. Poruszanie się umożliwiają im długie i cienkie odnóża.

Mrówki żywią się pokarmem zarówno roślinnym jak i zwierzęcym, w tym owadami żywymi i padłymi. Są drapieżnikami, polują samotnie lub w grupach, a zebraną żywnością zawsze dzielą się z innymi mrówkami.

W przedniej części jelita gromadzą połkniętą płynną masę i tak pobrany pokarm transportują do gniazda, gdzie zwracają i karmią nim królową i larwy.

Gniazda mrówek ogrodowych znaleźć można najczęściej pod ziemią, którą przez to przesuszają i odkrywają korzenie roślin, pod cegłami, w roślinach, które niszczą i jedzą, łodygach czy pod korą drzew. Jak więc skutecznie się ich pozbyć? Walka z nimi nie jest prosta, i często wymaga cierpliwości.

Preparaty na Mrówki

Istnieje 6 produktów.

Wyświetlanie 1-6 z 6 elementów

Aktywne filtry