Menu
510 013 365
Godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku od 8:00 do 16:00
0 Lista zakupów 0 Porównanie

Gołębie i inne ptaki

Ptaki Aves – tworzą bardzo zróżnicowaną gromadę zwierząt stałocieplnych należącą do podtypu kręgowców (Vertebrata).

Występuje blisko 10 tysięcy gatunków ptaków na całym świecie. Cechą charakterystyczną jest posiadanie skrzydeł, dzioba, oraz skóry wytwarzającej pióra. Większość gatunków jest zdolna do lotu. Ptaki to zwierzęta społeczne, które potrafią porozumiewać się za pomocą sygnałów wzrokowych, a także poprzez śpiew.

Często razem polują i przepędzają inne drapieżniki. Ptaki lotne i nieloty to zwierzęta jajorodne. Jaja wysiadują w gnieździe i bardzo długo opiekują się wyklutymi pisklętami.

Mimo swojej dużej pożyteczności występowanie ich na obiekcie jest szkodliwe i tworzy koszty w związku ze zniszczeniami produktów czy elementów elewacji.

Ptaki potrafią uszkodzić opakowania i zjadają produkty spożywcze. Przenoszą wiele groźnych chorób (np. H1N1 wirus ptasiej grypy), zakażają produkty swoimi odchodami, piórami, martwymi osobnikami.

— VACO

Ciała martwych ptaków stwarzają poważne zagrożenie sanitarne. Ptactwo jest nosicielem patogenów namnażających się w ich ciałach. Mogą przenosić zakażone pasożyty (np. kleszcze, obrzeżki gołębie ) na nowe tereny.

Do wykonywania zabezpieczeń przed ptakami używane są: systemy kolców, siatki - pełny zakres ochrony przed ptakami, odstraszacze: zapachowe.

Gołębie i inne ptaki

19,99 zł 16,19 zł
Ptaki przenoszą choroby zakaźne, ich odchody to istna bomba ekologiczna, zagrażająca naszemu zdrowiu..
7,72 zł
Kolce na ptaki to najczęściej wybierana metoda zabezpieczenia powierzchni przed niepożądaną obecnośc..