cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

Środki na Prusaki

Istnieje 8 produktów.

Wyświetlanie 1-8 z 8 elementów

Aktywne filtry

Prusak Blatella germanica pochodzi prawdopodobnie z południowej Azji. To z tego kontynentu na statkach handlowych dokonały ekspansji na cały świat. Obecnie największa populacja tego szkodnika występuje w Europie. Cechą charakterystyczną gatunku jest posiadanie przylg na odnóżach, dzięki czemu owady swobodnie poruszają się po powierzchniach pionowych i sufitach.

Prusak ma dobrze wykształcone skrzydła i używa ich do lotu szybowcowego przy spadaniu z większych wysokości, nie potrafi latać. Długość ciała prusaka to ok. 1,5 cm.

Prusaki mają ciało silnie spłaszczone, co ułatwia im przedostawanie się przez wąskie szczeliny, szpary w dylatacjach pod listwami podłogowymi itp. Bytują w miejscach niedostępnych, w pobliżu rur kanalizacyjnych, wentylacjach i tam tworzą gniazda.

Prusaki to owady zmiennocieplne. Nie bytują w temperaturach poniżej zera. Dlatego nie warto zabezpieczać okien i drzwi.– VACO

Jaja prusaków znajdują się w kokonie. Dlatego jednorazowe działania chemiczne są nieskuteczne. Jedyna metoda zwalczania to powtórzenie zabiegu w odpowiednim czasie. W zależności od temperatury i wilgotności; od dwóch do czterech tygodni.

Środki do walki z prusakami

Prusaki mogą stanowić problem zarówno w mieszkaniach, jak i na gospodarstwie. Ich zwalczanie może być skuteczne tylko najlepszymi preparatami - sprawdzonymi środkami na prusaki, które znajdziesz w naszym sklepie zielonaochrona.pl. Prusaki bardzo łatwo się rozmnażają, dlatego walka z nim jest trudna, lecz przy użyciu naszych środków - do wygrania. Szkodniki często zanieczyszczają żywność, dlatego problem ten dotyka głównie kuchni i przemysłu gastronomicznego. Środki na prusaki dostępne w naszym sklepie skutecznie pomogą Ci się ich pozbyć.