• Proszek na mrówki 500 g VACO MAX
 • Proszek na mrówki 500 g VACO MAX
Zobacz wszystkie produktyVACO

Środek Preparat Proszek na Mrówki 500gr Likwiduje Gniazda VACO MAX

Środek owadobójczy na mrówki w formie granulatu. Zwalcza wszystkie gatunki mrówek.

697
DV00167
5901821959506
23,57 pln
Ilość
Dostępny

MAXymalna ochrona przed mrówkami!

Proszek na mrówki MAX to skuteczny środek owadobójczy, który zwalcza wszystkie gatunki mrówek. Preparat jest w formie granulatu, opartego na cypermetrynie, która jest substancją czynną o szerokim spektrum działania.

 • Gramatura: 500g
 • Opakowanie: solniczka
 • Czerwony granulat
 • Rozpuszcza się w wodzie, dobry do oprysków
 • Zwalcza wszystkie gatunki mrówek
 • Skutecznie wabi mrówki i zachęca do zjedzenia
 • Oparty na cypermetrynie

SUBSTANCJA CZYNNA - WŁAŚCIWOŚCI

Cypermetryna jest syntetycznym pyretroidem, który jest szeroko stosowany jako substancja czynna w środkach owadobójczych. Jest to środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym, który działa na układ nerwowy owadów, powodując ich paraliż i śmierć.

Cypermetryna jest skuteczna w zwalczaniu szerokiego spektrum owadów, w tym mrówek. Jest to szczególnie skuteczny środek przeciwko mrówkom faraonów, które są odporne na niektóre inne środki owadobójcze.

Działanie kontaktowe: Substancja czynna dostaje się na ciało mrówki i powoduje jej paraliż i śmierć.

Działanie żołądkowe: Mrówka połyka substancję czynną z pożywieniem lub wodą i umiera.

ZWALCZANIE MRÓWEK

 • Jako proszek do posypywania: Proszek należy wysypać na powierzchnię gniazda i na ścieżki, którymi wędrują mrówki.
 • Jako płyn do oprysków: Proszek należy rozpuścić w wodzie i polać gniazdo lub powierzchnię, na której występują mrówki.

DLACZEGO NALEŻY ZWALCZAĆ MRÓWKI W OGRODZIE?

 1. Niszczenie roślin: Mrówki mogą uszkadzać rośliny, zjadając ich owoce, nasiona, młode pędy i kwiaty. Mogą również roznosić choroby roślin.
 2. Rozprzestrzenianie mszyc: Mrówki opiekują się mszycami, chroniąc je przed drapieżnikami i dostarczając im pożywienia. Mszyce natomiast wysysają soki z roślin, co może prowadzić do ich osłabienia i zamierania.
 3. Niszczenie trawnika: Mrówki mogą uszkadzać trawnik, zjadając jego korzenie i pędy. Mogą również roznosić nasiona chwastów.
 4. Zanieczyszczanie żywności: Mrówki mogą zanieczyszczać żywność, przenosząc na nią bakterie i inne drobnoustroje.

<Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Sposób użycia

Rozsypać równomiernie widoczną warstwę na powierzchni gniazda i na ścieżkach, którymi wędrują mrówki. Dawka 10 g preparatu na 1 m² powierzchni, na której bytują mrówki lub na 1 gniazdo mrówek. W przypadku zawilgocenia wyłożyć świeżą porcję preparatu. Skuteczność po 24 godzinach od zastosowania. Kolonie mrówek ulegają całkowitemu wyginięciu po 15 dniach od zastosowania.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informację dotyczące produktu.

Specyficzne kody

EAN13
5901821959506
MPN
DV00167

DO KASY

Wybierz swój pierwszy produkt

Twoje konto

Twoje konto

Brak konta?
Załóż konto