Higiena stóp i butów

Aktywne filtry

Czy jesteś jedną z tych osób, które uważają że czyste, zadbane obuwie ma wpływ na wizerunek i dobre samopoczucie?

Niektóre osoby po prostu używają butów, aż rozpadną się na kawałki, a następnie kupują kolejną parę. Według aktualnych statystyk jest ich w Polsce < 1%.

Są też tacy, którzy dbają o swoje trzewiki, szpileczki, półbuty, sneakersy, tenisówki, lakierki etc. i potrzebują odpowiednich do tego celu sprawdzonych produktów. I tu zaczyna się przygoda z lubianymi w Polsce, sprawdzonymi produktami marki EMU, dedykowanymi do każdego rodzaju butów.

Poradnik EMU - zasady pielęgnacji obuwia

Jaki jest właściwy sposób dbania o buty?

Sposób zależy od rodzaju buta, od materiałów z którego jest on wykonany. czy jest szyty czy klejony, oraz jaką ma kolorystykę i powierzchnię. Na przykład spocone trampki wymagają przewietrzenia i prania bardziej niż wystawne mokasyny. Twoje mokasyny potrzebują jednak blasku. Oferta EMU została przygotowana pod każdy rodzaj obuwia.

Hydroizolacja butów

Nie wszystkie buty są wytrzymałe na czynniki atmosferyczne oraz intensywną ich eksploatację. Pielęgnacja lakierków, sneakersów, trampek etc. różni się od pielęgnacji wodoodpornych butów turystycznych. O obydwie grupy obuwia można jednak zadbać tak, aby służyły Ci wiele lat. Spryskiwanie każdej nowej pary butów wodoodpornym impregnatem do obuwia zapewni, że powierzchnia buta będzie chroniona przed deszczem i inną wilgocią. Sprawdź produkty EMU które zapewnią optymalną hydroizolację dla każdego typu obuwia. 

Zmieniaj obuwie

Staraj się unikać noszenia tych samych butów każdego dnia. Daje to obuwiu przerwę na wyschnięcie i odpoczynek między użyciami. Pamiętaj aby przed schowaniem Twoich ulubionych butów do szafki zadbać o nie z wykorzystaniem produktów EMU.

Nie noś butów na gołych stopach

Staraj się nosić skarpetki. To ochroni twoje buty przed potem niszczącym podeszwę, ale również przed przykrym zapachem. Bez względu na to czy stosujesz się do tej zasady czy nie, pamiętaj aby spryskać wnętrze Twoich butów odkażającym sprayem EMU który skutecznie wyeliminuje nieprzyjemne zapachy i zadba o Twoje zmęczone stopy.

Jak często powinienem czyścić buty?

Sól w pocie może sprawić, że skórzane lub zamszowe buty wyschną, dlatego konieczne jest ich regularne pastowanie. Ta część pielęgnacji obuwia jest jedną z prostych przyjemności i poprawia wygląd butów. Dodatkowo, czarna pasta do butów przyciemni każdy utracony kolor w czarnych butach. To, jak często powinieneś je pastować, zależy od tego, jak często je nosisz. Jeśli dużo, spróbuj 3 razy w tygodniu. Jeśli okazjonalnie, używaj pasty do butów dwa razy w miesiącu.