yandex

Spray na komary DEET

Aktywne filtry

Spray na komary DEET marki VACO

Komary uważane są za owady z grupy  niebezpiecznych, ponieważ mogą przenosić bakterie chorobotwórcze i wirusy. Poza tym, jak dobrze wiemy najbardziej uciążliwe jest przede wszystkim ich “bzyczenie” oraz nieprzyjemnie swędzące ukąszenia. Repelenty na komary marki VACO cieszą się dużą popularnością nie bez powodu - każdy z nas chce bowiem uniknąć spotkania z tymi drażniącymi stworzeniami.

Jak działa spray na komary DEET marki VACO?

Odstraszający spray na komary marki VACO na długo pozwala zapomnieć o obecności owadów. Zawarta w nim substancja czynna DEET tworzy na skórze warstwę ochronną, która przeciwdziała ukąszeniom. Stosując produkty VACO tego rodzaju, unikniesz bliskich spotkań z komarami, a co za tym idzie, także swędzącej opuchlizny po ugryzieniu. Dzięki dużej skuteczności spray na komary VACO pozwala cieszyć się spokojem w ciepłe wieczory, kiedy aktywność komarów jest największa. Preparat zalecany jest przede wszystkim osobom spędzającym dużo czasu na powietrzu lub w okolicy lasów, terenów zielonych i zbiorników wodnych.

Spray DEET marki VACO - sposób stosowania

Spray na komary DEET marki VACO nanosimy z niewielkiej odległości bezpośrednio na odsłonięte, narażone na ukąszenia części skóry. Omijamy jednak okolice twarzy i szyi. W celu ochrony tych miejsc należy najpierw spryskać dłoń, a następnie wetrzeć preparat w skórę twarzy, unikając kontaktu z oczami i ustami. Spray na komary marki VACO zapewnia kilkugodzinną ochronę przed ukąszeniami. Nie należy stosować go na uszkodzonym naskórku. Preparaty z DEET przeznaczone są dla dzieci dopiero od 12. roku życia. Małym dzieciom oraz kobietom w ciąży polecane są preparaty z IR3535 z serii VACO Kids dla dzieci, które można stosować od 1. roku życia (Płyn na komary i kleszcze) i od 3. roku życia (Spray na komary i kleszcze VACO).

Spray na komary DEET marki VACO - wpływ na człowieka i środowisko

Spray na komary DEET marki VACO odstrasza komary i niektóre owady, jednocześnie jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, a także roślin. Nie wpływa negatywnie na jakość powietrza czy pH gleby. Jego oddziaływanie na organizmy żywe jest niewielkie. Stosując zasady użytkowania, nie narażasz się na działania niepożądane. Podczas rozpylania pamiętaj, że spray na komary marki VACO nie może dostać się do oczu i ust. W przypadku pieczenia skóry należy zaprzestać używania preparatu, gdyż może to być objaw reakcji alergicznej na substancję aktywną. Przestrzegając zaleceń, wystrzegasz się niepożądanych skutków stosowania preparatu i zapewniasz sobie komfortowe lato wolne od komarów.

Dla kogo jest spray na komary DEET marki VACO?

Spray na komary DEET marki VACO to skuteczny preparat do odstraszania komarów i nie tylko. Radzi sobie również z uporczywymi meszkami czy niebezpiecznymi kleszczami. To szczególnie niezbędne wyposażenie dla miłośników leśnych wędrówek, grzybiarzy i myśliwych. Sprawdzi się również u wędkarzy, którzy nad wodą narażeni są na ugryzienia owadów. Łatwy w aplikacji spray na komary DEET marki VACO przyda się również na letnim spotkaniu przy ognisku i grillu na terenie działki za miastem. Przyjemny zapach nie eliminuje ryzyka zniszczenia odzieży. Rekomendowane jest stosowanie preparatu z dala od kontaktu z materiałami syntetycznymi i skórzanymi, a także powierzchniami z plastiku czy lakierowanymi.