cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info
Filtruj według

Waga

Waga

  • 0,05kg - 0,1kg

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 28,00 zł

Spray na komary DEET

Istnieje 7 produktów.

Wyświetlanie 1-7 z 7 elementów

Aktywne filtry

Spray na komary DEET

Komary są niebezpieczne. Najbardziej uciążliwe jest przede wszystkim ich “bzyczenie” oraz nieprzyjemnie swędzące ukąszenia. Repelenty na komary cieszą się dużą popularnością nie bez powodu - każdy z nas chce bowiem uniknąć spotkania z tymi drażniącymi stworzeniami.

Jak działa spray na komary DEET?

Odstraszający spray na komary DEET na długo pozwala zapomnieć o obecności owadów. Zawarta w nim substancja czynna tworzy na skórze warstwę ochronną, która przeciwdziała ukąszeniom. Stosując produkty tego rodzaju, unikniesz bliskich spotkań z komarami, a co za tym idzie, także swędzącej opuchlizny po ugryzieniu. Dzięki dużej skuteczności spray na komary pozwala cieszyć się spokojem w ciepłe wieczory, kiedy aktywność komarów jest największa. Preparat zalecany jest przede wszystkim osobom spędzającym dużo czasu na powietrzu lub w okolicy zbiorników wodnych.

Spray DEET - sposób stosowania

Spray na komary DEET nanosimy z niewielkiej odległości bezpośrednio na odsłonięte, narażone na ukąszenia części skóry. Omijamy jednak okolice twarzy i szyi. W celu ochrony tych miejsc należy najpierw spryskać dłoń, a następnie wetrzeć preparat w skórę twarzy, unikając kontaktu z oczami i ustami. Spray na komary zapewnia kilkugodzinną ochronę przed ukąszeniami. Nie należy stosować go na uszkodzonym naskórku. Preparaty z DEET przeznaczone są dla dzieci dopiero od 12. roku życia. Małym dzieciom oraz kobietom w ciąży polecane są preparaty z IR3535 z serii VACO Kids, które można stosować od 1. roku życia (Płyn na komary i kleszcze) i od 3. roku życia (Spray na komary i kleszcze).

Spray na komary DEET - wpływ na człowieka i środowisko

Spray na komary DEET odstrasza komary i niektóre owady, jednocześnie jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, a także roślin. Nie wpływa negatywnie na jakość powietrza czy pH gleby. Jego oddziaływanie na organizmy żywe jest niewielkie. Stosując zasady użytkowania, nie narażasz się na działania niepożądane. Podczas rozpylania pamiętaj, że spray na komary nie może dostać się do oczu i ust. W przypadku pieczenia skóry należy zaprzestać używania preparatu, gdyż może to być objaw reakcji alergicznej na substancję aktywną. Przestrzegając zaleceń, wystrzegasz się niepożądanych skutków stosowania preparatu i zapewniasz sobie lato wolne od komarów.

Dla kogo spray na komary DEET?

Spray na komary DEET to skuteczny preparat do odstraszania komarów i nie tylko. Radzi sobie również z uporczywymi meszkami czy niebezpiecznymi kleszczami. To szczególnie niezbędne wyposażenie dla miłośników leśnych wędrówek, grzybiarzy i myśliwych. Sprawdzi się również u wędkarzy, którzy nad wodą narażeni są na ugryzienia owadów. Łatwy w aplikacji spray na komary DEET przyda się również na letnim spotkaniu przy ognisku i grillu na terenie działki za miastem. Przyjemny zapach nie eliminuje ryzyka zniszczenia odzieży. Rekomendowane jest stosowanie preparatu z dala od kontaktu z materiałami syntetycznymi i skórzanymi, a także powierzchniami z plastiku czy lakierowanymi.