cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

VACO Płyn na karaluchy i prusaki 500 ml

Stopień
2 Reviews

Płyn na prusaki i karaluchy charakteryzuje się szerokim spektrum działania w eliminacji wszystkich rodzajów karaczanów.

18,25 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

DV00173

Masz problem z karaluchami, które zalęgły się w Twoim mieszkaniu? Poznaj tego szkodnika.

Karaluch to owad, który osiąga ok. 25mm długości, przy czym samica jest nieco większa od samca. Masywne, płaskie i błyszczące ciało ma kolor ciemnokasztanowy, niemalże czarny. Samca i samice różni długość czułek (samiec ma czułki dłuższe od ciała, samica krótsze) oraz długość skrzydeł (samiec ma pokrywy sięgające do 2/3 odwłoka, a samica ma mocno zredukowane). Nie fruwa.

Czym się żywią karaluchy?

W jedzeniu nie wybrzydzają – są wszystkożerne, jednak w odróżnieniu od prusaka wykazują większe upodobanie do pokarmu pochodzenia zwierzęcego. Jedzą ślimaki, martwe owady, warzywa (ziemniaki, buraki i inne), ptasie odchody oraz resztki produktów spożywczych. Takie produkty, na których żerują karaluchy łatwo poznać po nieprzyjemnym zapachu i zanieczyszczeniu.

Samica składa w ciągu życia ok. 10 kokonów bezpośrednio na pokarm lub w jego zasięgu (początkowo kokon nosi przy końcu odwłoka). W jednym kokonie gromadzi ok. 16 jaj. Czas rozwoju zarodkowego zależy od temperatury (w 30°C – 42 dni, w niższych temperaturach - odpowiednio dłużej). Wylęgłe larwy są koloru białego o długości 6mm, a w trakcie rozwoju ich kolor zmienia się do ciemnobrązowego. Warunki optymalne (blisko 30°C i odpowiedni pokarm) pozwalają im na zakończenie rozwoju po 300 dniach. Długość życia Dorosłe dorosłych karaczanów wynosi ok. 140 dni ( w temp. 25°C).

wykazują dużą wrażliwość na niskie temperatury. Ich aktywność zwiększa się po zachodzie słońca.

Gdzie można znaleźć karaluchy?

Występuje najczęściej w kuchniach, magazynach, piekarniach, cukierniach – w miejscach, gdzie jest ciepło i ma łatwy dostęp do pożywienia. Ze względu na brak umiejętności poruszania się po pionowych powierzchniach spotkamy go najczęściej w parterowych częściach budynków.

Działa natychmiastowo, zwalczając każdą formę rozwojową tych owadów. Posiada poręczne opakowanie z wygodnym atomizerem. Produkt wyróżnia się przyjemnym, jabłkowym zapachem. Może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Substancja czynna:

  • cypermetryna (5g/kg),
  • geraniol (0,1g/kg).

Pierwsze efekty działania produktu są widoczne po 30 minutach, zaś skuteczność po 45 minutach.

Sposób użycia:

Wewnątrz pomieszczeń:
Przed zastosowaniem produktu opróżnić pomieszczenie, wyprowadzić ludzi, zwierzęta domowe, a produkty spożywcze i codziennego użytku zabezpieczyć przed skażeniem. Powierzchnię opryskiwać z odległości około 30 cm. Jedna doza z rozpylacza dostarcza 0,5 ml preparatu. Na 1m2 należy nanieść 10 ml roztworu. Oprysk należy przeprowadzić rozpoczynając od najdalszej części pomieszczenia, cofając się w kierunku wyjścia. Po zakończeniu wszystkich czynności pomieszczenie powinno być zamknięte przez 2-3h, a następnie wywietrzone przez ok. 1h. W razie konieczności można powtórzyć zabieg.

Na zewnątrz budynków:
Należy zachować szczególną ostrożność podczas silnych podmuchów wiatru. Powierzchnię opryskiwać z odległości około 30 cm. Jedna doza z rozpylacza dostarcza 0,5 ml preparatu. Na 1 m² należy nanieść 10 ml roztworu. Jeśli w ciągu 24h od zastosowania wystąpią opady deszczu, zabieg powinien być powtórzony. Produkt zawiera substancje czynne działające kontaktowo, dlatego zabieg można wykonać bezpośrednio na zwalczane insekty.

Środki ostrożności:

Unikać bezpośredniego kontaktu z produktem. Po wykonaniu zabiegu umyć ręce wodą z mydłem. Przechowywać produkt z dala od środków spożywczych.

Arkusz danych
Okres przydatności
5 lat
Skład
Cypermetryna 0,5%, geraniol 0,1%
Kraj pochodzenia
Polska
Nr Pozwolenia
8206/20
Kod CN
3808 91 10
Ważne
Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Pobierz

Karta Charakterystyki DV173

Pobierz (515.94KB)
Opinie klientów
opinie (2)
Stopień
Brak opini użytkowników.
Informujemy, że nie podejmujemy działań w celu zapewnienia, aby opinie w sklepie pochodziły wyłącznie od osób, które używały produktu lub go nabyły. (ze względu na obecność naszych produktów w sklepach stacjonarnych, innych sklepach internetowych).