cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

VACO Płyn na pluskwy 500 ml

Stopień
1 Review

Płyn na pluskwy to gotowy do użycia produkt. Charakteryzuje się szerokim spektrum działania w eliminacji pluskwy domowej. Działa natychmiastowo, zwalczając każdą formę rozwojową tych owadów.

20,96 zł
Brutto
Ilość

DV00163

Masz problem z pluskwami, które zalęgły się w Twoim mieszkaniu? Poznaj tego szkodnika.

Owad o długości ciała 4-6 mm. Wyróżnia się czerwonobrunatnych zabarwieniem i aparatem gębowym podobnym do igły. Posiada czułki, dzięki którym wykrywa zapach i ciepło ciała ofiary. Nie ma skrzydeł.

Zwykle samica składa jaja w okresie marzec-czerwiec, w kolorze mlecznobiałym wiosną (2-12 jaj dziennie). Rozwój jaj w temp. pokojowej trwa 1-2 miesięcy, w wysokiej temperaturze rozwijają się szybciej. Z jaj po 8 dniach wykluwa się larwa.

Odżywia się krwią ssaków po czym zmieniają zabarwienie na czerwone. Wysysają krew co kilka dni, lecz są w stanie przeżyć bez pokarmu nawet kilka miesięcy.

Gdzie i kiedy szukać pluskwy?

Jest aktywna nocą, unika światła. Egzystują w otoczeniu ludzkim. Płaski kształt ciała pozwala im na swobodne ukrycie się w pęknięciach i szczelinach ścian, pod ramami obrazów i pod tapetami. Miejsca, które często oblegają to także szpary łóżek, tapczanów, meble, żaluzje, krawędzie dywanów, listwy z przewodami elektrycznymi.

Płyn posiada poręczne opakowanie z wygodnym atomizerem. Produkt wyróżnia się przyjemnym, cytrusowym zapachem. Może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Substancja czynna:

  • cypermetryna (5g/kg),
  • geraniol (0,1g/kg).

Pierwsze efekty działania produktu są widoczne po 30 minutach, zaś skuteczność po 45 minutach.

Sposób użycia:

Wewnątrz pomieszczeń:
Przed zastosowaniem produktu opróżnić pomieszczenie, wyprowadzić ludzi, zwierzęta domowe, a produkty spożywcze i codziennego użytku zabezpieczyć przed skażeniem. Powierzchnię opryskiwać z odległości około 30 cm. Jedna doza z rozpylacza dostarcza 0,5 ml preparatu. Na 1 m² należy nanieść 10 ml roztworu. Oprysk należy przeprowadzić rozpoczynając od najdalszej części pomieszczenia, cofając się w kierunku wyjścia. Po zakończeniu wszystkich czynności pomieszczenie powinno być zamknięte przez 2-3h, a następnie wywietrzone przez ok. 1h. W razie konieczności można powtórzyć zabieg.

Na zewnątrz budynków:
Należy zachować szczególną ostrożność podczas silnych podmuchów wiatru. Powierzchnię opryskiwać z odległości około 30 cm. Jedna doza z rozpylacza dostarcza 0,5 ml preparatu. Na 1 m² należy nanieść 10 ml roztworu. Jeśli w ciągu 24h od zastosowania wystąpią opady deszczu, zabieg powinien być powtórzony. Produkt zawiera substancje czynne działające kontaktowo, dlatego zabieg można wykonać bezpośrednio na zwalczane insekty.

Środki ostrożności:

Unikać bezpośredniego kontaktu z produktem. Po wykonaniu zabiegu umyć ręce wodą z mydłem. Przechowywać produkt z dala od środków spożywczych.

Arkusz danych
Okres przydatności
5 lat
Skład
Cypermetryna 0,5%, geraniol 0,1%
Kraj pochodzenia
Polska
Nr Pozwolenia
8206/20
Kod CN
3808 91 10
Ważne
Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Pobierz

Karta Charakterystyki DV163

Pobierz (515.94KB)
Opinie klientów
opinie (1)
Stopień
Brak opini użytkowników.