na pająki

Kątniki Tegenaria: można rozpoznać po sieci łownej o dużej powierzchni zwiniętej w kształt lejka skierowanego w dół. Pająk przebywa w głębi lejka czekając na ofiary. Są bardzo odporne na brak pokarmu i wody. Słabo wspinają się po ścianach i wpadają do zlewów, wanien i kadzi. Samica i samiec żyją razem zgodnie do czasu, gdy wystarcza pożywienia. Gdy nastąpi jego brak samica zjada samca.

Pająk domowy Achaearanea tepidariorum występuje w ciepłych i wilgotnych miejscach, np. piekarniach, maszynowniach, halach produkcyjnych. Pająk domowy buduje pajęczyny w ustronnych miejscach, w kątach pomieszczeń za meblami. Zakłada sieci między elementami przy ścianie, a ścianą budynku, między lampami oświetleniowymi a ścianą. Na pajęczynie pająki łączą się w pary. Samica składa około 250 jaj, które otacza brązowym kokonem w kształcie lejka i umieszcza w środku pajęczyny.

Pająk krzyżak Araneus diadematus występuje najczęściej w pomieszczeniach magazynowych. Białe plamy na jego ciele tworząc kształt krzyża. Sieć krzyżaka składa się z promienistych nici połączonych między sobą spiralnie biegnącymi poprzeczkami, które tworzy lepka nić. Krzyżak ma słaby wzrok, przez co nie dostrzega barw ostrzegawczych owadów: żółte paski, czerwone powierzchnie, dlatego często zjada osy, szerszenie i biedronki.

Pająki u wielu osób wzbudzają strach. Obawiamy się ich ukąszeń. W Polsce naturalnie nie występują pająki, których ugryzienie może być niebezpieczne dla życia. Najbardziej jadowite z polskiej fauny są samice krzyżaka. Przy ukąszeniu człowieka następuje: pieczenie, wylewy podskórne, czasem bóle głowy, osłabienie, kolki i bóle stawowe.

– VACO

Profilaktyka jest prosta. Utrzymanie porządku i bieżące usuwanie pajęczyn skutecznie ogranicza liczebność pająków.

Aktywne filtry

DO KASY

Wybierz swój pierwszy produkt

Twoje konto

Twoje konto

Brak konta?
Załóż konto