Menu
510 013 365
Godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku od 8:00 do 16:00
0 Lista zakupów 0 Porównanie
Model DV00057
Dostępność W magazynie

VACO PROFESSIONAL Granulat na szczury i myszy. Bromadiolon 226 g

14,99 zł
 • Bez podatku: 13,88 zł
 • Opis
 • Opinie (0)
 • Tagi
 • Opis
  Opis

  VACO PROFESSIONAL Granulat na szczury i myszy. Bromadiolon 226 g

  Granulat jest gotową do użycia przynętą gryzoniobójczą, zawierającą substancję czynną o działaniu przeciwzakrzepowym – Bromadiolon. Trutka przeznaczona do zwalczania myszy (Mus musculus) i szczurów (Rattus norvegicus, Rattus rattus), wewnątrz i wokół budynków oraz na terenach otwartych. Produkt zawiera substancję o gorzkim smaku, która zapobiega przypadkowemu połknięciu produktu przez dzieci. Granulat może być używany wewnątrz i wokół budynków: przemysłowych (magazynów, ładowni statków), gospodarczych, użyteczności publicznej, mieszkalnych, piwnic, garaży, spiżarni i ogrodów lub na terenach zewnętrznych.

  Wytyczne z zakresu wykładania przynęty i wskazówki dotyczące stosowania

  Nie dotykać produktu gołymi rękami, stosować odpowiednie rękawice ochronne. Stosować w miejscach dobrze wentylowanych. Unikać przesypywania przynęty, wykładać produkt z oryginalnego opakowania za pomocą miarki, bezpośrednio na stanowisko z przynętą. Podczas ewentualnego przesypywania produktu używać odpowiedniego sprzętu chroniącego drogi oddechowe (jednorazowe maski filtrujące przeciwpyłowe przynajmniej EN149 FFP2 lub równoważne). Unikać tworzenia się pyłu. Przynęta gryzoniobójcza musi być wsypana do specjalnego pojemnika z podłączonym urządzeniem dozującym (20 g), zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi, przed połknięciem przez gatunki nie docelowe i przed rozprzestrzenianiem się w środowisku. Należy obserwować obszar infestacji i umieścić karmniki z przynętą w norach, na drogach gdzie przechodzą gryzonie i w miejscach ich najczęstszej obecności. Pojemniki należy umieszczać w odległości około 5-10 m jeden od drugiego.

  Miejsca publiczne, w których stosowany jest produkt powinny być odpowiednio oznakowane.

  Karmniki należy wyraźnie oznakować, tak aby było oczywiste, że zawierają one produkty gryzoniobójcze i nie wolno przy nich manipulować. Zabezpieczyć przynętę w taki sposób, aby nie mogła być ona wynoszona. Należy prowadzić regularne inspekcje punktów (zaleca się co 7 dni), w których wyłożona jest przynęta, uzupełniać przynętę zjedzoną i wymieniać każdą przynętę uszkodzoną przez wodę lub zanieczyszczoną. Po zakończeniu zabiegu deratyzacji usunąć martwe gryzonie, karmniki z przynętą oraz przynętę znalezioną poza karmnikiem. Padłe gryzonie i przynętę należy usuwać, stosując rękawice ochronne.

  VACO PROFESSIONAL Granulat na szczury i myszy. Bromadiolon 226 g

  Przeciwwskazania

  Nie stosować produktu w miejscach gdzie może on mieć kontakt z żywnością, paszą dla zwierząt, przyborami mającymi kontakt z żywnością czy miejscami jej przetwarzania. Produktu w żadnym wypadku nie należy wykładać w sposób przypadkowy. Produkt nie może być stosowany do ochrony roślin i produktów roślinnych. Nie dopuścić do kontaktu produktu z innymi produktami.

  Dozowanie

  Zwalczanie szczurów
  Wykładać 60-100 g przynęty w karmniku deratyzacyjnym umieszczonym na każde 100 m2 powierzchni.
  Zwalczanie myszy
  Wykładać 40 g przynęty w karmniku deratyzacyjnym umieszczonym na każde 100 m2 powierzchni.

  Działanie

  Bromadiolon zapobiega tworzeniu protrombiny we krwi, co jest przyczyną krwotoku i śmierci gryzonia. Produkt zaczyna działać wkrótce po połknięciu. Śmierć poszczególnych osobników nie powoduje nieufności pozostałych przy życiu gryzoni.

  Oznaki zatrucia

  Bromadiolon jest antykoagulantem, mogącym powodować krwawienie; może być ono opóźnione przez kilka dni po narażeniu.

  Ilość produktu w opakowaniu

  226 g (8 OZ)

 • Opinie Klientów
  Opinie Klientów
  0 Opinii Dodaj opinię
  Napisz opinię
  Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
 • Tagi

Produkty powiązane