Menu
510 013 365
Godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku od 8:00 do 16:00
0 Lista zakupów 0 Porównanie
Model DV00058
Dostępność W magazynie

VACO PROFESSIONAL Ziarno na szczury i myszy. Brodifakum 226 g

13,99 zł
 • Bez podatku: 12,95 zł
 • Opis
 • Opinie (0)
 • Tagi
 • Opis
  Opis

  VACO PROFESSIONAL Ziarno na szczury i myszy. Brodifakum 226 g

  Przynęta w ziarnie, zawierająca brodifakum (0,005% wag.) do stosowania jako rodentycyd do zwalczania szczura wędrownego (Rattus norvegicus), szczura śniadego (Rattus rattus) i myszy (Mus musculus) w pomieszczeniach i wokół budynków w celu ochrony zdrowia publicznego, produktów magazynowanych i dóbr materialnych.

  Wytyczne z zakresu wykładania przynęty i wskazówki dotyczące stosowania

  Zbadać miejsce, zlokalizować ścieżki, nory, odchody i ślady uszkodzeń; wyznaczyć miejsca wabienia dla gryzoni docelowych. Wykładanie przynęty dla szczurów: umieścić przynęty ZIARNO GRYZONIOBÓJCZE VACO PROFESSIONAL NA SZCZURY I MYSZY w miejscach wabienia odwiedzanych przez szczury. Wybrać odpowiednią liczbę suchych miejsc wabienia w całym opanowanym przez gryzonie obszarze, na ścieżkach, w norach i w miejscach występowania odchodów.

  Należy często kontrolować przynęty, szczególnie w pierwszych 10-15 dniach. Wymieniać zjedzone przynęty. Jeśli przynęta jest całkowicie spożyta w jakimś punkcie wabienia, należy niezwłocznie wyłożyć w nim zwiększoną dawkę. Kontynuować uzupełnianie przynęt do momentu, kiedy przestaną być spożywane przez gryzonie. Chronić i osłaniać przynęty, aby uniknąć wilgoci. Umieszczać przynęty w odpowiednich tacach lub pojemnikach pod pudełkami tekturowymi, za meblami lub używać pudełek z otwartym końcem, odcinków rur ściekowych, blach lub płyt drewnianych, przymocowanych ukośnie do ściany. Zwłoki gryzoni muszą być szybko usuwane, grzebane lub palone, aby uniknąć wtórnego zatrucia drapieżników polujących na gryzonie.

  VACO PROFESSIONAL Ziarno na szczury i myszy. Brodifakum 226 g

  Przeciwwskazania

  Nie stosować produktu w miejscach gdzie może on mieć kontakt z żywnością, paszą dla zwierząt, przyborami mającymi kontakt z żywnością czy miejscami jej przetwarzania. Produktu w żadnym wypadku nie należy wykładać w sposób przypadkowy. Produkt nie może być stosowany do ochrony roślin i produktów roślinnych. Nie dopuścić do kontaktu produktu z innymi produktami.

  Dozowanie

  Zwalczanie szczurów
  Wykładać 5-15 g przynęty co 2-5 m. Tę odległość należy dostosować do stopnia opanowania obszaru przez gryzonie. Czas potrzebny do zaobserwowania skutków u gryzoni: objawy pojawiają się kilka godzin po spożyciu, a gryzonie padają w ciągu kolejnych kilku dni, nie wzbudzając zaniepokojenia innych osobników tego samego gatunku. Dwu- lub trzykrotne spożycie jest wymagane do osiągnięcia opóźnionej śmiertelności (4-10 dni): większość gryzoni pada w norach, gdzie nie są widoczne.
  Zwalczanie myszy
  Wykładać 20-50 g przynęty co 5-10 m. Tę odległość należy dostosować do stopnia opanowania obszaru przez gryzonie. Umieścić przynęty w miejscach odwiedzanych przez myszy. Ponieważ myszy sporadycznie korzystają z pokarmu, należy użyć wielu miejsc wabienia, zlokalizowanych co około 3 m, w miejscach występowania odchodów, uszkodzeń lub innych oznak aktywności.

  Środki ostrożności

  Aby uniknąć zagrożenia dla ludzi i środowiska, należy przestrzegać instrukcji stosowania. Unikać wszelkiego kontaktu z ustami. Myć ręce i odkrytą skórę przed posiłkami i po użyciu. Zapobiegać dostępowi do przynęty przez dzieci, ptaki i zwierzęta niedocelowe, szczególnie psy, koty, świnie i drób, umieszczając przynętę wyłącznie w zabezpieczonych przed manipulacją pudełkach lub pułapkach. Nie umieszczać przynęty w miejscach, w których może dojść do skażenia żywności, paszy lub wody. Przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu w chłodnym, suchym i bezpiecznym miejscu. Całkowicie opróżnić pojemnik i usunąć go w bezpieczny sposób. W przypadku złego samopoczucia należy zasięgnąć porady lekarskiej.

  Ilość produktu w opakowaniu

  226 g (8 OZ)

 • Opinie Klientów
  Opinie Klientów
  0 Opinii Dodaj opinię
  Napisz opinię
  Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
 • Tagi

Produkty powiązane