Menu
510 013 365
Godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku od 8:00 do 16:00
0 Lista zakupów 0 Porównanie

Rybiki Cukrowe

Rybik cukrowy Lepisma saccharina to mały, bezskrzydły owad barwy srebrzystej, osiągający długość ok. 1cm. Charakteryzuje się długimi, nitkowatymi czułkami i trzema zczecinkami przy końcu odwłoka.

Rybiki spotykamy głównie w łazienkach, kuchniach, stołówkach, piwnicach, archiwach - wszędzie gdzie spełnione są trzy warunki: ciepło, ciemno i wilgotno.

Samica rybika składa jaja do produktów żywnościowych, w szpary ścian i podłóg. Mija blisko 10 tygodni zanim z jaj wylęgną się małe, białe rybiki, których kolor z czasem zmienia się na szaro-metaliczny. Ich rozwój trwa ok. 1 roku i tyle też żyje postać dorosła. Cały rozwój może przedłużyć się do kilku lat w zależności od panujących warunków.

Ulubionym pokarmem rybika cukrowego są produkty bogate w skrobie i resztki pokarmów. Chętnie zjadaj: kleje organiczne, cukry i drewno. Smakuje im również znaleziony płatek naszego naskórka (komensalizm), bawełna, czy syntetyczny jedwab.
Posiadają zdolność trawienia celulozy, dzięki czemu zajadają się papierem. Dlatego są zmorą wszelkiego rodzaju zbiorów archiwalnych, bibliotek w których przechowywane są duże ilości papierowych dokumentów.

Wysoka temperatura i wilgotność są idealne do ich rozwoju, a zdolność przetrwania bez pokarmu jest imponująca i wynosi wiele tygodni.

— VACO

Wysoką efektywność w walce z rybikami zapewni utrzymanie porządku i odpowiedniej temperatury pomieszczenie. Wilgotne wnętrze (jeśli to możliwe) należy osuszyć, zmniejszy to ryzyko rozwoju szkodników. Szczeliny, otwory, pęknięcia podłóg, ścian i nieszczelności kranów i pryszniców powinno się usunąć, aby utrudnić im dostęp do obiektu.

Konieczne jest przechowywanie żywności w hermetycznie zamkniętych opakowaniach. Zaleca się także częste wietrzenie pomieszczeń. W przypadku archiwów zaleca się usuwanie kurzu, kontrolowanie wilgotności i temperatury.

Rybiki Cukrowe

10,98 zł
Atraktantowa pułapka służąca do monitorowania obecności rybików, poprzez ich odławianie. Jest bezpie..
12,99 zł
VACO Płytka Owadobójcza służy do zwalczania owadów latających takich jak: muchy, komary, meszki, mus..
16,99 zł
Najmocniejsza płytka na rynku przeciw owadom biegającym i latającym. To produkt, który można stosowa..
16,99 zł 15,11 zł
Uniwersalny środek owadobójczy w poręcznym opakowaniu z atomizerem ułatwiającym dozowanie. Środek ma..