cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

Strażak na osy i szerszenie MAX 400 ml

Stopień
1 Review

VACO Strażak na osy MAX jest kontaktowym środkiem owadobójczym. Do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

18,93 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

DV00078

Masz problem z osami lub szerszeniami? Dowiedź się więcej o tych owadach, aby skutecznie z nimi walczyć.

Osy charakteryzują się żółto-czarnym ubarwieniem oraz posiadaniem żądła, które stanowi naturalne narzędzie obrony. Długość ciała os to ok. 25 mm.

Gdzie występują osy i kiedy jest ich największa aktywność

Występują w terenach zalesionych i w środowisku miejskim. Żyją w gromadach i tworzą gniazda z mieszaniny przeżutego drewna i śliny.

Gniazda zakładane są w miejscach spokojnych (pod dachami, na strychach, w ziemi). Wewnątrz gniazda znajdują się jaja złożone przez królową. Otwór wejściowy jest niewielkich rozmiarów.

Największą aktywność wykazują w drugiej połowie lata. Wtedy to przyciągają je owoce, słodkie ciasta. Są prawdziwą plagą dla producentów żywności.

Osy żerują na zgniłych owocach, chodnikach, padlinie, dlatego przenoszą na produkty spożywcze różne bakterie.

Czy jad osy jest groźny dla człowieka?

Ich jad jest niegroźny, chociaż użądlenia są bolesne. Wyjątkiem są osoby uczulone, u których może dojść do zatrzymania akcji serca. Do niebezpiecznych należą użądlenia w jamie nosowo-gardłowej i w układzie oddechowym, gdzie może dojść do powstania obrzęku.

Szerszenie to najwięksi przedstawiciele owadów z rodziny osowatych

Należą do drapieżników. Ich żądła są zdolne do wielokrotnych ukąszeń. Po użądleniu, pozostawione w ciele ofiary żądła, cały czas pompują jad. Ta cecha pomaga im radzić sobie z większymi przeciwnikami. Ich pokarm stanowią pszczoły, ćmy, oraz inne owady. Gniazda szerszeni tworzone są z masy drzewnej w postaci papki, zeskrobanej żuwaczkami z suchego drewna.

Skuteczny preparat na osy i szerszenie firmy VACO - sprawdź jak stosować.

Produkt należy wstrząsnąć przed użyciem. Nie rozpylać w kierunku ludzi, zwierząt domowych, żywności, urządzeń służących do przygotowania żywności ani sztućców. Trzymać dyszę w pozycji pionowej. Rozpylać w stronę gniazd os i szerszeni z odległości 3 — 4 m. W przypadku stosowania preparatu przeciw osom rozpylać przez 5 sekund, a przeciw szerszeniom przez 10 sekund. Produkt zaczyna działać po ok. 5 minutach, skuteczność utrzymuje się do 24h od zastosowania. Zapewnić odpowiednią wentylację.

Arkusz danych
Okres przydatności
3 lata
Skład
Heptan 50-100%, alkohol izopropylu 30-50%, propan 10%, butan 10%, izobutan 10%, dwutlenek węgla 1-5%, butotlenek piperonylu 1,2%, permetryna 0,5%, tetrametryna 0,2%
Kraj pochodzenia
Polska
Nr Pozwolenia
7470/18
Kod CN
3808 91 10
Ważne
Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Pobierz

Karta Charakterystyki DV78

Pobierz (329.49KB)
Opinie klientów
opinie (1)
Stopień
Brak opini użytkowników.
Informujemy, że nie podejmujemy działań w celu zapewnienia, aby opinie w sklepie pochodziły wyłącznie od osób, które używały produktu lub go nabyły. (ze względu na obecność naszych produktów w sklepach stacjonarnych, innych sklepach internetowych).