Przy zamówieniach powyżej 99 zł wysyłka kurierem gratis!

Cena
zł  – 
  • 6zł
  • 250zł
Działa na

Szczury

Morfologia

Gryzoń o wielkości 19-28cm (większy od szczura śniadego). Wierzchnia część tułowia ubarwiona jest na szaro-brunatno, z widocznym żółtym odcieniem. Spodnia część jaśniejsza. Na głowie widoczne są nagie, małe uszy oraz ostro zakończony pysk. Ogon długości 13-23cm, nieowłosiony (krótszy niż ogon szczura śniadego).

Biologia

Jest wszystkożerny, choć preferuje pokarm zwierzęcy. Dziennie zjada 15-60 gramów pożywienia. Rozmnaża się przez cały rok i w tym czasie wydaje ok. 4 miotów. Ciąża samicy trwa 21-23dni. Jednorazowo rodzi się 7-17 młodych szczurów (ślepych do pierwszych 13-17 dni). Po 3-4 miesiącach osiąga dojrzałość płciową. Długość jego życia 3 - 4 lata. Aktywność swą zwiększa nocą.
Może być nosicielem poważnych chorób.

Występowanie

Pochodzi z Azji. Powszechny na całym świecie. Występuje głównie w niższych częściach budynków, piwnicach, kanalizacjach, magazynach, a także na wysypiskach śmieci. Często spotykany w pobliżu wody. Żyje w zbudowanych lub wykopanych przez siebie gniazdach. Zimą zazwyczaj przenosi się do ludzkich domostw.

Szczury są poważnym zagrożeniem sanitarno epidemiologicznym. Bardzo inteligentne i trudne do wytępienia. VACO posiada ogromne doświadczenie i wiedzę zdobytą w profesjonalnej ochronie przed tymi szkodnikami. Teraz te doświadczenia wykorzystaliśmy i oddaliśmy do rąk konsumentów indywidualnych w linii produktów na gryzonie.