Menu
510 013 365
Godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku od 8:00 do 16:00
0 Lista zakupów 0 Porównanie

Pająki

Pająki u wielu osób wzbudzają strach. Obawiamy się ich ukąszeń. W Polsce naturalnie nie występują pająki, których ugryzienie może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jadowite pająki można spotkać w krajach tropikalnych. Media okresowo jednak donoszą o zagrożeniu związanym z przywleczonymi egzemplarzami jadowitych pająków.

Pająk krzyżak (łac. Araneus diadematus) występuje najczęściej w pomieszczeniach magazynowych. Białe plamy na jego ciele tworząc kształt krzyża. Sieć krzyżaka składa się z promienistych nici połączonych między sobą spiralnie biegnącymi poprzeczkami, które tworzy lepka nić. Krzyżak ma słaby wzrok przez co nie dostrzega barw ostrzegawczych owadów: żółte paski, czerwone powierzchnie dlatego zjada często osy, szerszenie i biedronki.

Pająk domowy (łac. Achaearanea tepidariorum) występuje w ciepłych i wilgotnych miejscach, np. piekarniach, maszynowniach, halach produkcyjnych. Pająk domowy buduje pajęczyny w ustronnych miejscach, w kątach pomieszczeń za meblami. Zakłada sieci między elementami przy ścianie, a ścianą budynku, między lampami oświetleniowymi a ścianą. Na pajęczynie pająki łączą się w pary. Samica składa około 250 jaj, które otacza brązowym kokonem w kształcie lejka i umieszcza w środku pajęczyny.

W Polsce naturalnie nie występują pająki, których ugryzienie może być niebezpieczne dla życia. Najbardziej jadowite z polskiej fauny są samice krzyżaka. Przy ukąszeniu człowieka następuje: pieczenie, wylewy podskórne, czasem bóle głowy, osłabienie, kolki i bóle stawowe.

— VACO

Kątniki (łac. Tegenaria): można rozpoznać po sieci łownej o dużej powierzchni zwiniętej w kształt lejka skierowanego w dół. Pająk przebywa w głębi lejka czekając na ofiary. Są bardzo odporne na brak pokarmu i wody. Słabo wspinają się po ścianach i wpadają do zlewów, wanien i kadzi. Samica i samiec żyją razem zgodnie do czasu, gdy wystarcza pożywienia. Gdy nastąpi jego brak samica zjada samca.

Pająki

10,49 zł
Skuteczny pylisty proszek eliminujący z otoczenia pluskwy, pająki, prusaki, karaluchy i inne owady p..
16,99 zł
Najmocniejsza płytka na rynku przeciw owadom biegającym i latającym. To produkt, który można stosowa..
16,99 zł 15,11 zł
Uniwersalny środek owadobójczy w poręcznym opakowaniu z atomizerem ułatwiającym dozowanie. Środek ma..