Przy zamówieniach powyżej 99 zł wysyłka kurierem gratis!

Cena
zł  – 
  • 0zł
  • 350zł
Działa na

Muchy

Morfologia

Osiąga 7-9 mm długości, a na szarym tułowiu widać podłużne jasne paski. Na głowie dostrzec można duże żółtoczerwono-brunatne oczy i krótkie, trójczłonowe czułki, które spełniają rolę receptora zapachów. Jako jedyna w świecie owadów ma jedną parę skrzydeł. Owad ten nie posiada żądła, a jego aparat gębowy typu liżącego jest miękki i gąbczasty, przez co mucha nie jest w stanie kąsać. Używa go za to do zlizywania pokarmu płynnego lub stałego, który zostaje rozpuszczony enzymami śliny. Jej nogi zakończone są pazurkami i przylgami, dzięki czemu z łatwością porusza się po powierzchniach pionowych, czy szkle.

Biologia

Muchy wykazują bardzo dużą płodność. W ich rozwoju wyróżnia się następujące stadia: jajo, larwa zwana czerwiem, poczwarka zwana bobówką i osobnik dorosły. Czas rozwoju od jajeczka do dorosłej muchy zależy od warunków atmosferycznych i wynosi 1-3 tygodni. W ciągu swojego życia owad ten składa w wilgotnych i zapleśniałych materiałach blisko 600 jaj w 4-5 złożach jajowych. Są one białe i cylindryczne, a z nich wylęgają się stożkowate larwy, które linieją w trakcie tego procesu kilkakrotnie. Rozmiar larw sięga 15 mm długości. Na trzecim etapie rozwoju larwa przepoczwarza się wytwarzając jakby skórzaną, brązową skórkę, z której ostatecznie wykluwa się mucha. Po kilku minutach jest gotowa do lotu.

Występowanie

Owad występujący na całym świecie. Swoją aktywność muchy wykazują w dzień, wybierają obszary ciepłe i nasłonecznione. W budynkach w ciągu nocy albo w chłodne dni można je zauważyć na podłogach, ścianach, sufitach. Często oblegają ramy okien i drzwi oraz okapy. Najchętniej jednak pojawiają się w pobliżu źródła pożywienia na wysokości 150–450 cm od podłoża.

VACO Płytka owadobójcza MAX
14,99 
16,99   
VACO Płyn do elektro 45 ml
12,99 
14,99