yandex

Preparaty na meszki

Aktywne filtry

Jak pozbyć się meszek, czyli małych muszek - produkty marki VACO na małe muszki i meszki

Meszki Simuliidae stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Stosuje się różne metody walki z meszkami, w tym insektycydy i stosowanie odstraszaczy. 

Meszkowate Simuliidae, zwane powszechnie meszkami, to małe owady o wielkości od 3 do 6 mm. Charakteryzują się ciemnym, garbatym tułowiem i odwłokiem. Przy spoczynku skrzydła układają się daszkowato. Posiadają kłujący aparat gębowy, który pozwala im wysysać krew. Samice składają od 200 do 500 jaj w czystych, płytkich wodach. Po upływie 2-3 tygodni larwy wylęgają się i przechodzą cztery linienia. Po kolejnych 6-8 tygodniach następuje proces przepoczwarzenia.

Meszki wabi ciepło ludzkiego ciała, zapach potu i dwutlenek węgla, dlatego najczęściej latają wokół naszej głowy. Użądlenie jest bolesne, mogą wywoływać alergię, choroby, a nawet śmierć. Dorosłe meszki wypływają na powierzchnię w pęcherzyku powietrza, a następnie odlatują. Są aktywne głównie w dzień i żywią się krwią, co jest niezbędne do przedłużenia gatunku. Meszki Simuliidae są poważnym zagrożeniem dla ludzi. Aby się ich pozbyć, stosuje się insektycydy i odstraszacze.

Jednakże aby zminimalizować ryzyko użądlenia, należy unikać miejsc, w których meszki się znajdują i zawsze należy mieć odpowiednie środki ochrony, takie jak repelenty marki VACO na meszki i małe muszki.