cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy

Stopień
3 Reviews

Wyrób medyczny, przeznaczony do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

17,81 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

DV00036
VACO DEET 15% Płyn na komary, kleszcze i meszki 100 ml VACO DEET 15% Płyn na komary, kleszcze i meszki 100 ml

Środek do Bezpiecznego Usuwania Kleszczy

Opakowanie płynu na komary, kleszcze i meszki 100 ml Opakowanie płynu na komary, kleszcze i meszki 100 ml
Odstrasza kleszcze
kleszcze

Preparat do bezpiecznego usuwania kleszczy

Czy na rowerze, czy na wyprawie z dziećmi... wyciągarkę do kleszczy zaprojektowaliśmy tak, aby skutecznie chroniła Ciebie przed boreliozą.

ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy (2w1)
Logo VACO Retail

Wyrób ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy w sposób bezpieczny, prosty i skuteczny eliminuje problem kleszczy. Preparat ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym.

Poprzez miejscowe zastosowanie gazu bezpośrednio na kleszcza, jest on natychmiast zamrażany. Zamrożony kleszcz możne być bezboleśnie i bezpiecznie usunięty ze skóry dołączoną do zestawu pęsetą. Takie postępowanie eliminuje zagrożenie w czasie jego usuwania.

Środek jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Środek można również stosować u zwierząt domowych.

Eliminuje zagrożenie

Wyrób medyczny VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy przeznaczony jest do usuwania z ciała człowieka kleszcza poprzez jego całkowite zamrożenie, co pozwala na zapobieganie pojawiania się u ludzi odkleszczowych chorób, wywoływanych przez ukąszenie kleszcza będącego nosicielem zarazków takich chorób jak m.in. Boreliozy, Kleszczowego Zapalenia Mózgu, Babeszjozy.

Sposób działania wyrobu

Standardowe, mechaniczne sposoby usuwania kleszczy ze skóry człowieka mogą powodować zagrożenia dla człowieka zarażenia się chorobami, których kleszcz może być nosicielem. Zagrożenie to wywołane jest wypuszczaniem przez kleszcza podrażnionego w trakcie jego mechanicznego wyciągania, substancji wewnętrznych zawierających różnego rodzaju szkodliwe drobnoustroje, bakterie. Dlatego też samo usunięcie kleszcza nie zabezpiecza człowieka przed potencjalnie negatywnymi skutkami ukąszenia. Z tego względu konieczne stało się wypracowanie metody, która będzie hamowała odruch wymiotny kleszcza w czasie jego wyciągania i w ten sposób zabezpieczała człowieka przed skutkami zakażenia. Wyrób VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy> w sposób bardzo prosty, bezpieczny dla pacjenta i przede wszystkim skuteczny eliminuje ten problem. Wyrób posiada formę nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe działanie gazu ukierunkowane tylko na samego kleszcza wywoływane jest natychmiastowe jego zamrożenie. Zamrożony kleszcz jest następnie mechanicznie usuwany ze skóry poprzez wyciągnięcie go pęsetą. W ten prosty sposób eliminowane jest zagrożenie związane z wydzielinami wydalanymi przez kleszcza w czasie jego usuwania ze skóry.

Przeciwwskazania

Brak jest w literaturze odniesień dotyczących przeciwwskazań dla składników zawartych w wyrobie medycznym VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy. Brak jest również zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem tego typu wyrobów opartych w swoim składzie na składnikach takich jak w wyrobie VACO środek do bezpiecznego usuwania kleszczy i używanych zgodnie z ich przeznaczeniem.

Przechowywanie wyrobu

Wyrób jest w opakowaniu ciśnieniowym – należy przestrzegać następujących zasad:

 • nie przekłuwać opakowania,
 • nie wkładać opakowania do ognia,
 • chronić przed wysoką temperaturą i nasłonecznieniem – przechowywać w temperaturze do 50°C,
 • przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Czas przydatności wyrobu podany jest na spodzie opakowania.

Przeznaczenie wyrobu

związane z kleszczami

Sposób użycia

 • Po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu.
 • Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza.
 • Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza, to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu, emitując kolejną dawkę gazu,
  należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek.
 • Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą - załączoną do opakowania.
 • Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce w ciepłej, bieżącej wodzie.
Arkusz danych
Okres przydatności
2 lata
Skład
tetrafluoroetan 89-99%
Kraj pochodzenia
Polska
Kod CN
3006 50 00

Pobierz

Karta Charakterystyki DV36

Pobierz (272.8KB)
Opinie klientów
opinie (3)
Stopień
Brak opini użytkowników.
Informujemy, że nie podejmujemy działań w celu zapewnienia, aby opinie w sklepie pochodziły wyłącznie od osób, które używały produktu lub go nabyły. (ze względu na obecność naszych produktów w sklepach stacjonarnych, innych sklepach internetowych).