Skuteczny spray na komary, kleszcze i meszki DEET 30% VACO

22,03 zł

Spray VACO STRONG 30 to skuteczny preparat przeznaczony do odstraszania komarów, kleszczy i meszek. Preparat jest idealny dla wędkarzy, myśliwych i grzybiarzy.

Ilość
Dodaj do listy
Dostępny

  Zasady dostawy

Zamówienia do g.10:30 w dni robocze wysyłamy tego samego dnia, pozostałe w kolejny dzień roboczy.

Jakie zagrożenie sprawiają komary?

Często spacerując po lesie, parku, odpoczywając nad jeziorem czy rzeką narażeni jesteśmy na ukąszenia komarów.

Komary przynoszące infekcje są nie tylko uciążliwe, ale co najgorsze są nośnikami chorób takich jak malaria i żółta febra. Terytorium występowania niebezpiecznego stawonoga jak Komar Azjatycki (aedes albopictus) powiększa się tak szybko, że tylko nieliczne regiony świata pozostają wolne od niepożądanych szkodników.

Jak się rozmnażają się komary?

W Polce możemy spotkać ok. 47 gatunków komarów.

Wylęgowi komarów szczególnie sprzyja wilgotna i deszczowa pogoda. Najwięcej pojawia się ich w pobliżu zbiorników wodnych. Rozwój komarów jest bardzo różny, głównie rozmnażają się w ciągu kilku dni. Za ukąszenia odpowiadają tylko samice. Składają one kilkaset jaj i aby się one wylęgły potrzebna jest krew, pobierana z żywych organizmów.

Samica wbijając się w organizm żywy wpuszcza ślinę, a następnie wypompowuje krew. Substancje, które wpuszczane są do organizmu powodują reakcje alergiczne (bąble, swędzenie). Samice komarów są przywabiane przez wyższe stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, pot oraz wyższą od przeciętnej temperatura skóry.

Samce komara są nieszkodliwe, gdyż odżywiają się nektarem z kwiatów. Żerują na roślinach i nie pobierają krwi.

Skutecznie odstraszaj komary z Sprayem VACO

Spray VACO STRONG 30 to skuteczny preparat przeznaczony do odstraszania komarów, kleszczy i meszek. Formuła oparta o DEET 30%, wzbogacona olejkiem z australijskiego eukaliptusa cytrynowego zapewnia ochronę przed ukąszeniami do 8h, także w trudnych warunkach klimatycznych. Preparat został stworzony z myślą o osobach ekstremalnie aktywnych, które spędzają ​większość swojego czasu na łonie natury i potrzebują skutecznej ochrony przed owadami. Idealny dla wędkarzy, myśliwych i grzybiarzy. Niezwykle wydajny. Posiada przyjemny zapach.

Zawiera: N,N-dietylo-m-toluamid / DEET, zaw.: 30g/100g, olejek z eukaliptusa cytrynowego, uwodniony, cyklizowany, zaw.:0,1g/100g.

Jak poprawnie używać repelentu?

Spryskać równomiernie narażone na ukąszenia, odsłonięte części ciała z odległości ok. 15-20 cm. Produkt stosować na zewnątrz pomieszczeń lub ​w miejscach dobrze wentylowanych. Nie wdychać rozpylonego produktu. Na nanosić na dłonie dzieci ​z uwagi na możliwość kontaktu dłoni z ustami. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia. Stosować maksymalnie raz dziennie u dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia.​

Z uwagi na wysokie stężenie DEET w preparacie, nie stosować produktu w miejscach, w których może mieć on kontakt z odzieżą syntetyczną i skórzaną, powierzchniami plastikowymi lub lakierowanymi. Stosować maksymalnie raz dziennie u dorosłych i dzieci od 13 roku życia.

DV00060

Opis

Okres przydatności
5 lat
Skład
N,N-dietylo-m-tolumid (DEET) 30%, olejek z eukaliptusa, uwodniony, cyklizowany 0,1%
Kraj pochodzenia
Polska
Nr Pozwolenia
6498/16
Kod CN
3808 91 90
Ważne
Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Kod producenta

ean13
5901821957984
mpn
DV00060

Czas realizacji

W przeważającej większości paczki wysyłamy:

  • zamówienie złożone do godziny 10:30 – realizacja w tym samym dniu roboczym,
  • zamówienia złożone po godzinie 10:30 – realizacja w następnym dniu roboczym.

Maksymalny czas kompletowania i nadania zamówienia wynosi 2 dni od potwierdzenia transakcji. Kurierzy odbierają od nas paczki w godzinach popołudniowych.

Przewoźnicy

Nasze wysyłki realizujemy za pośrednictwem następujących firm kurierskich:

  • InPost (Paczkomat)
  • Kurier UPS

Zamówienia powyżej 100 zł są wysyłane na nasz koszt. Państwo nic nie płacą za transport

Płatności

Sklep zielonaochrona.pl jest zintegrowany z popularnymi i bezpiecznymi metodami płatności Przelewy24

W ramach P24 możesz skorzystać z

  • BLIKa
  • portfeli elektronicznych (np. Google Pay)
  • kartami płatniczymi
  • oraz bankowości online wszystkich najważniejszych Banków działających na terenie Polski

16 innych produktów w tej samej kategorii: