cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

Spray na Kuny do Samochodów

Produkt posiada szerokie spektrum działania, jego receptura zniechęca zwierzęta do przebywania w miejscu zastosowania.

16,99 zł
Brutto
Ilość

DV00043
VACO Retail sp. z o. o.
Zobacz wszystkie produktyVACO Retail sp. z o. o.

Chroni kable samochodowe przed przegryzaniem. Aerozol do stosowania w pomieszczeniach i na terenach otwartych. Ulega biodegradacji.

Zalety

  • Zniechęca kuny.
  • Zapobiega przegryzaniu kabli i przewodów.
  • Nie niszczy tworzyw sztucznych, szklanych, gumowych i lakierowanych.

Zapędy niszczycielskie kun znane są od dawna. W latach 70. XX w. z lubością zaczęły „poznawać nowinki technologiczne” niszczyć samochody w Szwajcarii. W wyniku rozprzestrzeniania się gatunku zasiedlały kolejno Niemcy i Austrię. W chwili obecnej „poznają” samochody i obiekty inwentarskie w Polsce.

Kuna swoją obecność zdradza strasznym hałasem podczas nocnego grasowania oraz pozostawionymi odchodami. Dodatkowo do swojego legowiska znosi zdobycze (np. upolowane zwierzęta), o których później często zapomina, gdy znajduje coś świeższego.

Uszkadza instalacje elektryczne. Kryjąc się pod maskami aut niszczy otulinę silnika i przegryza kable. Kuna nie traktuje człowieka jak przyjaciela, nie darzy go szczególnym szacunkiem. Jeśli ktoś wejdzie na jej drogę potrafi „obsyczeć”. W sytuacjach zagrożenia może zaatakować, a nawet pogryźć.

Sposób użycia

Przed użyciem wstrząsnąć i opryskiwać miejsca, które chcemy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem zwierząt. Chronioną powierzchnię całkowicie opryskać preparatem. W przypadku gryzienia kabli elektrycznych zaleca się spryskanie kawałka ściereczki (szmatki) i położenie (obwiązanie) jej na kablach. Działa natychmiast po zastosowaniu.

Czas działania

Środek o długim czasie działania: przy bezdeszczowej pogodzie do 12 tygodni, przy deszczowej pogodzie do 8 tygodni. Skuteczny nawet przy oszczędnym stosowaniu, zabezpiecza do 4 metrów kwadratowych powierzchni.

Arkusz danych

Okres przydatności
3 lata
Skład
propan 50%, butan 50%, Izobutan 50%, olejek miętowy 10%, benzoesan benzylu
Kraj pochodzenia
Polska
Kod CN
3808 91 90

Pobierz

Karta Charakterystyki DV43

Pobierz (275.28KB)
Brak opini użytkowników.