na mrówki

Mrówki Formicidae – małe, czarne, z rzędu błonkówek. Charakteryzuje je duża głowa oraz przewężenie pomiędzy tułowiem, a odwłokiem. Na głowie osadzone są słabo widzące oczy, kolankowato załamane czułki, służące jako organ węchu oraz aparat gębowy typu gryzącego wyposażony w silne żuwaczki. Dolne szczęki nie są dostosowane do pobierania twardego pokarmu, a jedynie do zlizywania cieczy. Poruszanie się umożliwiają im długie i cienkie odnóża.

Mrówki żywią się pokarmem zarówno roślinnym jak i zwierzęcym, w tym owadami żywymi i padłymi. Są drapieżnikami, polują samotnie lub w grupach, a zebraną żywnością zawsze dzielą się z innymi mrówkami.

W przedniej części jelita gromadzą połkniętą płynną masę i tak pobrany pokarm transportują do gniazda, gdzie zwracają i karmią nim królową i larwy.

Gniazda mrówek ogrodowych znaleźć można najczęściej pod ziemią, którą przez to przesuszają i odkrywają korzenie roślin, pod cegłami, w roślinach, które niszczą i jedzą, łodygach czy pod korą drzew. Jak więc skutecznie się ich pozbyć? Walka z nimi nie jest prosta, i często wymaga cierpliwości.

Skuteczne preparaty na mrówki

W naszym sklepie uwzględniliśmy skuteczne preparaty na mrówki, które pomogą wyeliminować je z danego obszaru. Są to m.in. płytki, proszki, płyny oraz pułapki. Co ważne, proszki zwalczają wszystkie gatunki mrówek, co sprawia, że są one niezwykle uniwersalne w zastosowaniu. Jaka jest zasada ich działania? Proszki symulują pokarm, dzięki czemu działają znacznie efektywniej niż środki paraliżujące. Mrówki przenoszą trutki do swoich mrowisk. Proszek może być użytkowany w otoczeniu przydomowym, czyli na tarasach, balkonach, podjazdach, a także ścieżkach i chodnikach. Innym rozwiązaniem jest płytka fumigacyjna. Taką płytkę należy wyjąć z opakowania i umieścić ją w miejscu o dostatecznej cyrkulacji powietrza. Skuteczność działania płytki jest uzależniona od rodzaju zwalczanych owadów (mrówki, owady latające, pozostałe owady biegające) oraz kubatury pomieszczenia. Kolejne preparaty dostępne w naszym sklepie to także płyny i spraye, zamknięte w wygodnym opakowaniu i działające już od pierwszego użycia. Przed każdym użyciem ww. preparatów należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Wybór preparatów na mrówki jest na tyle duży, że bez problemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb. 

Aktywne filtry

Trutka na mrówki preparat proszek 275 g VACO GREEN GARDEN Trutka na mrówki preparat proszek 275 g VACO GREEN GARDEN

Trutka na mrówki preparat proszek 275 g VACO GREEN GARDEN

Bezbarwny Proszek na Mrówki o pojemności 275g to produkt stworzony z myślą o dokładnej ochronie małych obszarów, takich jak ogród czy działka. Działa skutecznie, eliminując problem mrówek i nie barwi przy tym miejsc aplikacji (np. kostki brukowej).

Cena 16,26 zł
Płytka na owady MAX VACO

Płytka na owady MAX VACO

Płytka owadobójcza o właściwościach fumigacyjnych, przeznaczona do zwalczania insektów, zarówno biegających i latających, w pomieszczeniach.

Cena 13,81 zł

DO KASY

Wybierz swój pierwszy produkt

Twoje konto

Twoje konto

Brak konta?
Załóż konto