Menu
510 013 365
Godziny otwarcia: od Poniedziałku do Piątku od 8:00 do 16:00
0 Lista zakupów 0 Porównanie
Model DV00036
Dostępność W magazynie

ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy (2w1)

21,99 zł
 • Bez podatku: 20,36 zł
 • Opis
 • Opinie (2)
 • Tagi
 • Opis
  Opis

  ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy (2w1)

  Wyrób medyczny, przeznaczony do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

  Wyrób ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy w sposób bezpieczny, prosty i skuteczny eliminuje problem kleszczy. Preparat ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym.

  Poprzez miejscowe zastosowanie gazu bezpośrednio na kleszcza, jest on natychmiast zamrażany. Zamrożony kleszcz możne być bezboleśnie i bezpiecznie usunięty ze skóry dołączoną do zestawu pęsetą. Takie postępowanie eliminuje zagrożenie w czasie jego usuwania.

  Środek jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Środek można również stosować u zwierząt domowych.

  Eliminuje zagrożenie

  Wyrób medyczny VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy przeznaczony jest do usuwania z ciała człowieka kleszcza poprzez jego całkowite zamrożenie, co pozwala na zapobieganie pojawiania się u ludzi odkleszczowych chorób, wywoływanych przez ukąszenie kleszcza będącego nosicielem zarazków takich chorób jak m.in. Boreliozy, Kleszczowego Zapalenia Mózgu, Babeszjozy.

  Sposób działania wyrobu

  Standardowe, mechaniczne sposoby usuwania kleszczy ze skóry człowieka mogą powodować zagrożenia dla człowieka zarażenia się chorobami, których kleszcz może być nosicielem. Zagrożenie to wywołane jest wypuszczaniem przez kleszcza podrażnionego w trakcie jego mechanicznego wyciągania, substancji wewnętrznych zawierających różnego rodzaju szkodliwe drobnoustroje, bakterie. Dlatego też samo usunięcie kleszcza nie zabezpiecza człowieka przed potencjalnie negatywnymi skutkami ukąszenia. Z tego względu konieczne stało się wypracowanie metody, która będzie hamowała odruch wymiotny kleszcza w czasie jego wyciągania i w ten sposób zabezpieczała człowieka przed skutkami zakażenia. Wyrób VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy> w sposób bardzo prosty, bezpieczny dla pacjenta i przede wszystkim skuteczny eliminuje ten problem. Wyrób posiada formę nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe działanie gazu ukierunkowane tylko na samego kleszcza wywoływane jest natychmiastowe jego zamrożenie. Zamrożony kleszcz jest następnie mechanicznie usuwany ze skóry poprzez wyciągnięcie go pęsetą. W ten prosty sposób eliminowane jest zagrożenie związane z wydzielinami wydalanymi przez kleszcza w czasie jego usuwania ze skóry.

  Przeciwwskazania

  Brak jest w literaturze odniesień dotyczących przeciwwskazań dla składników zawartych w wyrobie medycznym VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy. Brak jest również zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem tego typu wyrobów opartych w swoim składzie na składnikach takich jak w wyrobie VACO środek do bezpiecznego usuwania kleszczy i używanych zgodnie z ich przeznaczeniem.

  Przechowywanie wyrobu

  Wyrób jest w opakowaniu ciśnieniowym – należy przestrzegać następujących zasad:

  • nie przekłuwać opakowania,
  • nie wkładać opakowania do ognia,
  • chronić przed wysoką temperaturą i nasłonecznieniem – przechowywać w temperaturze do 50°C,
  • przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Czas przydatności wyrobu podany jest na spodzie opakowania.

  Przeznaczenie wyrobu

  związane z kleszczami

  Sposób użycia

  • Po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu.
  • Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza.
  • Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza, to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu, emitując kolejną dawkę gazu,
   należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek.
  • Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą - załączoną do opakowania.
  • Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce w ciepłej, bieżącej wodzie.
  Usuwanie kleszcza ze skóry krok 1
  Usuwanie kleszcza ze skóry krok 2
  Usuwanie kleszcza ze skóry krok 3
  Usuwanie kleszcza ze skóry krok 4

  Czas działania

  Działanie miejscowe - doraźne.

  Pojemność

  9 ml (11 g)

 • Opinie Klientów
  Opinie Klientów
  2 Opinii Dodaj opinię
  Napisz opinię
  Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
 • Tagi

Produkty powiązane