Przy zamówieniach powyżej 99 zł wysyłka kurierem gratis!

DV36 ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy (2w1)

ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy (2w1)

 
21,99 
14 dni
W magazynie
+

Minimalna ilość dla "ECO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy (2w1)" to 1.

  • Pinterest

Wyrób medyczny, przeznaczony do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

Wyrób "VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy" w sposób bezpieczny, prosty i skuteczny eliminuje problem kleszczy. Preparat ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe zastosowane gazu bezpośrednio na kleszcza jest on natychmiast zamrażany. Zamrożony kleszcz możne być bezboleśnie i bezpiecznie usunięty ze skóry dołączoną do zestawu pęsetą. Takie postępowanie eliminuje zagrożenie związane z przedostaniem się skażeń w czasie jego usuwania. Środek jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Środek można również stosować u zwierząt domowych.

Zwalcza:

kleszcze.

Sposób użycia:

po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy skorzystać z wyrobu "VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy", przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu. Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza. Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu emitując kolejną dawkę gazu - należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek. Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą załączoną do opakowania aerozolu. Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce, ciepłą, bieżącą wodą.

Skład

nietoksyczny gaz kriogeniczny

Czas działania:

działanie miejscowe - doraźne.

Pojemność:

9 ml (11 g).

Uwagi

Brak jest w literaturze odniesień dotyczących przeciwwskazań dla składników zawartych w wyrobie medycznym „Vaco Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy".

Brak jest również zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem tego typu wyrobów opartych w swoim składzie na składnikach takich jak w wyrobie „Vaco Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy" i używanych zgodnie z ich przeznaczeniem.

Działa na:
  • Kleszcze
Kod EAN:
5901821950084
Pojemność:
9 ml [11 g]
VACO Dobrze mieć pewność

Najpopularniejsze produkty Najpopularniejsze produkty