cart12 0 Koszyk
3 Konto
4 Info

ECO Pułapka na rybiki (srebrzyki)

Atraktantowa pułapka służąca do monitorowania obecności rybików, poprzez ich odławianie

12,59 zł
Brutto
Ilość

DV00037
VACO Retail sp. z o. o.
Zobacz wszystkie produktyVACO Retail sp. z o. o.

Jak wygląda rybik?

Rybik to mały, bezskrzydły owad barwy srebrzystej, osiągający długość ok. 1cm. Charakteryzuje się długimi, nitkowatymi czułkami i trzema szczecinkami przy końcu odwłoka.

Rybiki przechodzą przeobrażenie niezupełne, nie przepoczwarzają się.

Samica rybika składa jaja do produktów żywnościowych, w szpary podłóg, za tapety. Mija blisko 10 tygodni zanim z jaj wylęgną się małe, białe rybiki, których kolor z czasem zmienia się na szaro metaliczny. Ich rozwój trwa ok. 1 roku i tyle też żyje postać dorosła. Cały rozwój może przedłużyć się do kilku lat, w zależności od panujących warunków.

Co jedzą rybiki cukrowe?

Ulubionym pokarmem rybika cukrowego są produkty bogate w skrobie oraz resztki pokarmów.. Chętnie jedzą także kleje organiczne, cukry i drewno. Smakuje im również znaleziony płatek naszego naskórka, bawełna, czy syntetyczny jedwab. Posiadają zdolność trawienia celulozy, dzięki czemu zajadają się papierem. Potrafią przeżyć rok bez pokarmu.

Gdzie występują rybiki?

To gatunek kosmopolityczny, pochodzący z okolic subtropikalnych. Żyje w pobliżu człowieka, gdzie spełnione są trzy warunki: ciepło, ciemno i wilgotno - głównie wewnątrz pomieszczeń tj. łazienka, piwnica i kuchnia.

Jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt domowych oraz nie posiada w składzie żadnych niebezpiecznych substancji czynnych.

Wyraźnie zmniejsza populację rybików i trwale je eliminuje. Trwałość produktu uzależniona jest stopniem dezaktywacji pastylki z atraktantem i wynosi około sześciu tygodni.

Zwalcza

  • rybiki cukrowe,
  • srebrzyki.

Sposób użycia

Pułapkę można wystawić w dowolnym pomieszczeniu, w którym zaobserwowaliśmy obecności lub podejrzewamy obecność rybika.

Pułapkę należy umieszczać na powierzchniach gładkich, posadzkach w łazienkach, kuchniach, ciemnych i wilgotnych pomieszczeniach.

Ważne

  1. Ułóż pułapkę otworami do dołu, na płasko, tak aby plastik nie był pofałdowany i równo stykał się z powierzchnią płaską.
  2. Nie wolno przestawiać pułapki przez 2 tygodnie od momentu postawienia jej w konkretnym miejscu (rybiki muszą się do niej przyzwyczaić).

Czas działania

Do sześciu tygodni lub do zapełnienia pułapki.

Arkusz danych

Okres przydatności
5 lat
Skład
Karton powleczony zestaloną powłoką. Spożywczy atraktant pokarmowy
Kraj pochodzenia
Polska
Kod CN
3808 91 90

Pobierz

Karta Charakterystyki DV37

Pobierz (324.09KB)
Brak opini użytkowników.