Przy zamówieniach powyżej 99 zł wysyłka kurierem gratis!

Zabezpiecz dom przed myszami i szczurami tak jak to robią profesjonaliści.

05-10-2016
przez Maciej Laska
System ochrony przed szczurami i myszami

Dowiedz się jak w 3 prostych krokach stworzyć skuteczny system zabezpieczenia przed gryzoniami. Proponowane rozwiązanie jest obecnie najskuteczniejszą metoda monitorowania obecności szkodników w otoczeniu człowieka.

1 krok

Stwórz plan sytuacyjny obiektu aby wyliczyć odpowiednią ilość stacji.

 Schemat zabezpieczenia domu

2 krok

W celu uzyskania optymalnych efektów zwalczania gryzoni, stacje deratyzacyjne Kup teraz rozmieść co ~ 15 m i trwale przymocuj do podłoża lub ogrodzenia; a przy zewnętrznych ścianach budynków po obu stronach wejść, bram wjazdowych, garażowych, itp. (w odległości nie większej niż 1,5 m).

Schemat instalacji stacji przy murze

Montaż przy siatce i ogrodzeniu

3 krok

Po zamontowaniu stacji włóż do środka trutkę miękką VACO (pasta na gryzonie) Kup teraz. W każdej stacji powinny znaleźć się min. 2-3 saszetki pasty, tj. 50 g. Pastę nabij na bolec.

Pamiętaj!

Aby system działał skutecznie, powinieneś zadbać, aby wewnątrz stacji zawsze była świeża porcja substancji trującej. Kontroluj urządzenia raz w miesiącu. W okresie wzmożonej aktywności gryzoni (wiosenno-jesiennym), kontrole możesz przeprowadzać częściej.

Uzupełnianie trutki w stacji deratyzacyjnej

Co musisz wiedzieć o trutce?

 • Pasta po rozpakowaniu i zainstalowaniu w stacji deratyzacyjnej jest skuteczna przez 3 miesiące – po tym czasie należy ją wymienić. Atrakcyjność pasty, jak każdego pokarmu, spada z biegiem czasu, wymiana preparatu powoduje, że lepiej wabi i zwalcza gryzonie.
 • Preparat gryzoniobójczy zawiera zapachową substancję wabiącą. Nadgryzioną trutkę należy wymienić, ponieważ przestaje ona być atrakcyjna dla gryzoni.

Pamiętaj!

Wszystkie czynności wykonuj w rękawicach ochronnych.VACO - najwyższa jakość quality international

11-11-2014
przez Maciej Laska

Z wielką przyjemnością informujemy, że w IX edycji prestiżowego ogólnopolskiego programu pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Klubu Polskie Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nasza firma została nagrodzona.

Najwyższa Jakość – Quality International to program, który od dziewięciu edycji nagradza polskie przedsiębiorstwa w trzech kategoriach. Spośród setek firm wyłania te, które promują skuteczne metody zarządzania jakością, oferując najwyższe standardy i produkty nieskazitelne, wręcz doskonałe. Dlatego jesteśmy zaszczyceni otrzymując w edycji 2015 roku tytuł Laureata oraz Złote Godło w kategorii QI Zarządzanie – za najwyższej jakości Zintegrowany System Zarządzania Jakością.

Dziękujemy za uznanie oraz tak ważne dla nas wyróżnienie. Nagroda będzie działać przede wszystkim motywująco, aby utrzymywać naszą pracę na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że uznanie Jury przekłada się również na zadowolenie naszych Klientów.

Słowo VACO w sprawie pszczół

09-11-2014
przez Maciej Laska

Pszczoły są owadami odgrywającymi kluczową rolę w łańcuchu pokarmowym wszystkich innych stworzeń. Dzięki przenoszeniu na swoim ciele pyłków roślinnych, pomagają w zwiększeniu plonów owoców i nasion. Wpływa to na zabezpieczenie pokarmowe większości zwierząt roślinożernych. Szacuje się, że zależnie od strefy klimatycznej, nawet 80-90% roślin jest zapylanych właśnie przez te owady. Współcześnie nie ma możliwości, by zostały one zastąpione w jakikolwiek sposób. Nie można ich przyrównywać do agresywnych os ani szerszeni.

Wyginięcie pszczół niosłoby za sobą katastrofalne skutki. Przede wszystkim zniknięcie owadów zapylających grozi zagrożeniem żywieniowym na ogromną skalę. Pojawiłby się problem z produkcją roślinną, której skutkiem jest runięcie wszystkich gałęzi produkcji spożywczej. Zapobieganie temu procesowi powinno znaleźć się na czele listy priorytetów w zakresie środowiska naturalnego.

Ofiarami działalności człowieka padają całe pasieki. Za taki stan rzeczy ponoszą opryski pestycydami. Chemikalia wnikają do organizmy pszczoły, powodując uszkodzenia w jej układzie nerwowym.

Podejmowanie problematyki ekologicznej we wszystkich obszarach działalności firmy Vaco jest jednym z jej głównych filarów.

Podczas wdrażania naszych usług dla klienta, to właśnie sprawy związane z zachowaniem równowagi ekologicznej odgrywają niebagatelną rolę. Leży nam na sercu los pszczół, a co za tym idzie – również długofalowy wpływ działań proponowanych przez naszą firmę na ekologię.Duże doświadczenie, którym możemy się pochwalić, stanowi skuteczną barierę dla negatywów mogących rzutować na zwiększenie wymieralności pszczół.

Nasza firma pochwalić się może przestrzeganiem zasad chroniących ten gatunek. Korzystając z usług przez nas proponowanych mają Państwo pewność, że długoletnie doświadczenie w branży idzie w parze ze świadomością podejmowanych przez nas działań. Nasza firma jako ekspert w branży deratyzacji, dezynsekcji, dezynfekcji zawsze myśli o środowisku naturalnym, nie podejmując jednocześnie żadnych kroków mogących mu zaszkodzić. Ten priorytet jest również kluczowy w produkowanych przez VACO produktach detalicznych – linia ECO.

Kleszcz. Niebezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny. Jak się przed nimi chronić?

07-11-2014
przez Maciej Laska

Ciepłe dni sprzyjają wyjściom z domu. Spacer po lesie, parku czy ogrodach zoologicznych to kilka z ciekawszych i (teoretycznie) zdrowszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jednak uważaj, właśnie w tych miejscach ukrywają się kleszcze. Nie widzą Cię, ale czują, uchwycą każdy ruch tylko po to, żeby wbić się i wypić trochę krwi. Niestety na samym ugryzieniu się nie kończy – kleszcze mogą być początkiem bardzo groźnych i poważnych dla nas chorób.

Początkowo borelioza przypomina objawami grypę. Jest ciężka do wykrycia, ponieważ rumień, który jest kluczowym elementem do poprawnej diagnozy, bardzo często nie występuje lub dopiero pokazuje się po pewnym czasie. Zaczerwienienie skóry koło ugryzienia, ból mięśni, zmęczenie i gorączka to subtelny znak, że należy udać się do lekarza. Przy zaawansowanym stadium możemy doświadczać podwójnego widzenia, nadwrażliwości na dźwięki i zapachy, a także to początek do groźniejszych dolegliwości.

By postawić dokładną diagnozę, niezbędne okażą się badania krwi, jak i gruntownie przeprowadzony wywiad z lekarzem. Następnie zostaną przepisane antybiotyki i oczekiwanie na lepsze. Ale! Tutaj mamy dobrą wiadomość. Możemy się przed tym uchronić – zarówno przed ukąszeniem kleszcza, jak i dalszych powikłań.

Upewnij się, że miejsca trudne do sprawdzenia (uszy, pachy) również zostały spryskane (pośrednio lub bezpośrednio) tym preparatem. A po powrocie do domu z terenów zielonych, w których możesz mieć kontakt z kleszczami, weź prysznic i dokładnie sprawdź ciało.

Pamiętaj o bezpieczeństwie, nie można ignorować takich pasożytów, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Plaga mrówek – co zrobić, by mrówki nie zadomowiły się na dobre...

16-07-2014
przez Maciej Laska

Mrówki, może i pracowite, ale destrukcyjne dla nas samych. Jak się zadomowią w naszym ogrodzie, wtedy pozostaje nam albo walka ze szkodnikami, albo.. wyprowadzka. Ale żeby nie dopuścić do radykalnych zmian w naszym życiu, mamy dla Was garść porad, jak nie dopuścić do tego, by mrówki rozbiły swój obóz w ogrodzie czy domu.

Mrówki najczęściej zadomawiają się w naszych ogrodach i domach z jednego prostego powodu – znalazły tam jedzenie. Dlatego zanim rozpoczniesz z nimi walkę, upewnij się, że pożywienie jest szczelnie zamknięte i nie „wędruje" po pomieszczeniach. Mrówki boją się naturalnych smaków oraz przypraw, które często używamy. Dlatego możesz je wytępić stosując:

 • sok z cytryny, pieprz, sól. Wystarczy posmarować miejsca, po których poruszają się mrówki taką mieszanką.
 • lawenda, mięta, liście pomidorów. Jak widać te rośliny nie działają tylko na muchy, ale i mrówki.
 • ocet! On przydaje się niemal na wszystko. Posmaruj miejsca, w których zalęgły się mrówki, będą uciekać gdzie pieprz rośnie!
 • ale kiedy naturalne sposoby zawiodą, nie załamuj się! Jest jeszcze jeden dobry i skuteczny sposób na mrówki. Wystarczy skorzystać z naszego proszku. Stosuje się go bezpośrednio na gniazda owadów oraz miejsca, w których się poruszają. Już po 48 godzinach zauważysz, że mrówek jest znacznie mniej. 10 gram produktu wystarczy ma metr kwadratowy powierzchni lub gniazdo mrówek. Rozsyp równomiernie widoczną warstwę na powierzchni gniazda i na ścieżkach, którymi wędrują mrówki. Wewnątrz pomieszczeń wysyp proszek na papierowe tacki lub zakrętki od słoika i rozstaw w miejscach gromadzenia się mrówek oraz na ścieżkach ich przebiegu.

Uważajcie na swoje zwierzęta (psy, koty, króliki), nie dopuszczajcie ich do granulatu!

Piwnice w kamienicy, niekoniecznie służą Tobie...

12-07-2014
przez Maciej Laska

Każdy przez chwilę chciał mieszkać w kamienicy. Ma ona swój czar, urok, magię i historię. Te odnowione lub zachowane w dobrym stanie aż zachęcają, żeby wejść i zamieszkać na zawsze. Ponadto duże, wysokie mieszkania, zdobione sufity, szerokie okna tylko dodają uroku.. Czy coś może zakłócić ten sielankowy obraz?

Niestety, ale może! Kamienice w przeważającej większości posiadają piwnice. Jednak fakt ponadczasowej budowli, nie działa pozytywnie na te pomieszczenia. Częsta wilgoć i sublokatorzy – to może odstraszać, ale nie tylko! Wyobrażacie sobie sytuację, w której gryzonie niszczą Wasz sprzęt (np. rower) lub zjadają zimowe przetwory? Mieszkańcy kamienicy muszą z nimi walczyć.

Ale walka nie musi być taka ciężka i czasochłonna. Niekiedy można wybrać rozwiązanie skuteczne i szybkie. Pamiętajcie, że szczury czy zwykłe myszy mogą przenosić też wiele chorób i zarazków. Jedno ugryzienie, kontakt z odchodami – a Twój dzień skończy się na izbie przyjęć. Nie chcemy straszyć, ale takie są realia. Dlatego warto sięgnąć po trutkę na szczury i myszy. Rozwiązanie może wydawać się zbyt radykalne, ale jeżeli nie zapanujemy nad kilkoma gryzoniami, niedługo piwnicę mogą opanować setki takich zwierząt. A wtedy już na pewno nie wejdziemy do piwnicy.

Ugryzło? Ukąsiło? Jest na to sposób!

08-07-2014
przez Maciej Laska

Tak piękna pogoda aż sprzyja spędzaniu każdej chwili na świeżym powietrzu. Ciepło, delikatny wiatr, naturalne otoczenie. Jednak trzeba trzymać się na baczności, lato nie jest tylko czasem „dla nas", ale też dla owadów. Kąsających, gryzących, takich, które mogą użądlić. A ich spotkanie z naszą delikatną skórą może skończyć się… boleśnie.

Jednak mamy na to radę! Nie trzeba wysysać jadu – jak to robią na safari, ani odcinać sobie kończyn, jak to robią w filmach akcji. Okłady również nie będą potrzebne ;) Wystarczy, że sprawdzicie nasz nowy produkt – żel łagodzący skutki ukąszeń.

Ma miły, mentolowy zapach i zawarty w nim mentol i alantoina powoduje, że zmniejsza się uczucie denerwującego swędzenia. Daje uczucie chłodu, ukojenia dla naszej skóry. Ponadto, żel na ukąszenia wpisuje się w naszą nową gamę „kosmetyczną" – jednocześnie ujędrnia i nawilża skórę.

Stosować powinno się go na ślady na skórze po ukąszeniach czy ugryzieniach. Lekko posmarować, niewielką dawkę wmasować w skórę i pozwolić, by wyschło. Proste? I to jak! A skuteczne? Sami sprawdźcie!

Czym się różnią między sobą tabletki do zmywarki?

05-07-2014
przez Maciej Laska

Kiedyś używaliśmy tylko płynu do mycia naczyń, kierując się przekonywującą reklamą, która gwarantowała umycie tysiąca talerzy czy sięgaliśmy po modne środki. Na szczęście czasy się zmieniły – nie musimy stać nad zlewem po każdym obiedzie i walczyć z tłuszczem i zabrudzeniami. Wkładamy naczynia do zmywarki, dodajemy tabletkę i uruchamiamy program. Proste? Jeszcze jak!

Jednak sprawa nie może być tak prosta! Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmywarkami, rosła konkurencja produktów myjących do tego urządzenia. Tabletki standardowe zostały zastąpione wielofunkcyjnymi – 2 w 1, 3 w 1, a nawet 6 w 1. Jednak które z możliwych "funkcji" są rzeczywiście przydatne?

Dlatego tabletki do zmywarki możemy podzielić na drogie i nie do końca użyteczne i nieco tańsze, ale cały czas oferujące przydatne funkcje. Jak nasz produkt! Połączyliśmy dwa zadania, ale w taki sposób aby były skuteczne. Środek myjący jest zbilansowany z nabłyszczającym. Ponadto nie pozostawia nieestetycznych smug! Należy też pamiętać, że nie zawsze nasze zmywarki są w stanie wykorzystać potencjał tabletek multifunkcyjnych – aby zadziałały wszystkie 5, 6 programów, zmywarka musi mieć różne cykle mycia ze zmienną temperaturą. Inaczej wszystko przepada – łącznie z naszymi pieniędzmi.

Nasza linia Natural Expert pozwala na utrzymanie zmywarki w idealnej czystości, bo dzięki oddzielnym produktom takim jak sól, nabłyszczacz oraz zawieszce zapachowe, masz pewność że bez względu na możliwości zmywarki każdy z nich zostanie wykorzystany, a Twoje naczynia oraz sprzęt będzie lśnił czystością. Czasem lepiej używać produktów osobno, wtedy masz pewność że każdy z nich zostanie odpowiednio wykorzystany, a wyjmowanie naczyń będzie przyjemnością.

Chcesz sprawdzić naszą kompletną gamę rzeczy do kuchni - Produkty do zmywarek - VACO Natural Expert dziękujemy!

Spokojny sen, bezpieczny sen

02-07-2014
przez Maciej Laska

Śpisz sobie spokojnie, zrelaksowany, wyciszony. Jest tak przyjemnie, że czujesz, że mógłbyś tak spać bardzo długo. Cisza. Nagle słyszysz ten dźwięk... początkowo jest daleko, ledwo możesz uchwycić zmianę w otoczeniu, ale z momentu na moment ten dźwięk staje się coraz głośniejszy, coraz uporczywszy.. Słyszysz go nad uchem i chwilowo znowu cisza. I ukucie! Tak, to tylko komar, spróbuj spać dalej...

Znacie tę historię z autopsji? Bo my tak – jest lato, na zewnątrz ciepło, a noce są takie duszne. Nie sposób zasnąć w takim pokoju, dlatego otwieramy okno. A tym samym zapraszamy krwiożercze bestie na posiłek. Wystarczy chwila nieuwagi, aby komary opanowały Twoją sypialnię. Walka wręcz, a raczej z kapciem w ręku jest męcząca, długa i taka niebezpieczna dla ścian...

Dlatego mamy zupełnie inne rozwiązanie, takie które na zawsze uchroni Cię przed złośliwymi owadami, które kąsają jak opętane. Wystarczy podłączyć do kontaktu elektofumigator, aby sen był taki spokojny i taki bezpieczny. Środek jest skuteczny, bo odstrasza komary, nie powoduje alergii, a jego stosowanie nie powoduje żadnych podrażnień skóry czy dróg oddechowych. Ponadto – w odróżnieniu od konkurencyjnych produktów, nie trzeba wymieniać płytki co noc. W naszym elektrofumigatorze jest płyn, który może działać cały czas, bo boją się go nie tylko komary, ale i inne owady! Do tego jest cichy – a więc Twoja noc znowu będzie taka przyjemna... taka spokojna...

Wakacyjny niezbędnik

28-06-2014
przez Maciej Laska

Wakacje, wakacje... ah jak dobrze, że się rozpoczęły. Z okazji ich pierwszego dnia, mamy dla Was wpis, który może okazać się pomocny przy pakowaniu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz polskie morze, piękne góry czy tropiki, są pewne niezbędne rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać. Ostatnio zadaliśmy naszym Fanom na FanPage'u pytanie – o czym nie można zapomnieć i na podstawie tych odpowiedzi przygotowaliśmy specjalnie dla Was – wakacyjny niezbędnik.

W Waszych odpowiedziach głównie pojawiały się nasze produkty. Cieszy nas to niezmiernie, bo właśnie w ten sposób upewniamy się, że jesteśmy marką lubianą i chętnie sięgacie po nasze preparaty. Jednak, by nie przedłużać, przejdźmy do niezbędnika!

 • Preparat na komary, kleszcze, meszki – znalazł się na pierwszym miejscu (najwięcej głosów). Na pewno przyda się przy spacerach czy wieczornym przesiadywaniu na świeżym powietrzu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że latające komary mogą po prostu.. irytować. A złapanie kleszcza – szczególnie podczas urlopu, gdy nie mamy dostępu do domowej apteczki może zakończyć się wizytą na pogotowiu.
 • Maść na ukąszenia jest kolejnym lubianym przez Was produktem. Swędzenie może i przejdzie, ale pamiętajcie, że dzieci gorzej znoszą takie dolegliwości. Nie potrafią się powstrzymać i się drapią. A w ten sposób mogą sobie podrażnić wrażliwą skórę. Nie zapomnij spakować naszego produktu!
 • Krem do opalania z filtrem – bo słońce teraz grzeje mocniej niż kiedykolwiek! Jest to spowodowane porą roku – obecnie słońce jest najniżej osadzone i świeci pod kątem prostym. A ostatnie czego chcesz, to nabawić się poparzenia słonecznego!
 • Ochrona na głowę – czapka, chustka, kapelusz – który jest teraz hitem! Jeżeli nie będziesz chronić swojej głowy oraz dzieci – niestety może to się zakończyć udarem i konieczną wizytą w szpitalu!
 • Apteczka oraz pęseta i może mała lupa – a nóż widelec, złapiecie drzazgę lub użądli Was owad. Uwierzcie nam, że szukanie dostępnej apteki lub niezbędnych lekarstw dla Ciebie czy dziecka to niepotrzebny stres. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą też coś przeciwbólowego, leki na dolegliwości czy choroby (astmę, tarczycę, cukrzycę).
 • Plastry na odciski – nowe japonki, sandałki i wysoka temperatura nie idą w parze. O odcisk wtedy nie trudno, a szkoda, żeby tak drobna, choć bolesna sprawa pokrzyżowała Ci plany np. zwiedzanie.